banner864

Herkes bu satışa karşı! 29 Ağustos 2014, 20:22

Yatağan Termik Santrali'nin satılmasına ziraatçiden avukata, belediye başkanından muhtara halkın bir çok kesimi karşı. Çünkü herkes, özelleşmenin Yatağan ekonomisini kötüye götüreceğini söylüyor, çevre ve sağlık sorunlarının ön plana çıkacağından endişe ediliyor.

YATAGAN DESTEK paylaşan: ulusalkanal
Yatağan işçileri yalnız değil. Çünkü, Muğla'daki Yatağan Termik Santrali'nin özelleştirilmesine bölgedeki her kesimden büyük tepki var.

Yatağan Kent Konseyi'nden, Ziraat Odası'na, Muhtarlar Derneği'ne kadar herkes, santralin satılmasına karşı. Özellikle ekonomik kaygılar büyük. Yatağan Kent Konseyi Başkanı Avukat Halil Arslan, özelleşmenin hem çevreye hem de ekonomiye zararı olacağı görüşünde.

Yatağan Ziraat Odası Başkanı Şenyüz Buğday da benzer görüşleri paylaşıyor. O da, özelleşmeyle birlikte işçi sayısının azalacağını ve kentten göç başlayacağını düşünüyor.

Şu an için santraldeki araçlar gerektiğinde kamu yararına kullanılabiliyor. Yatağan Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Üstün ise özelleştirmeden sonra böyle bir imkanın olmayacağını söylüyor.

Bölge halkı böyle düşünürken Yatağan işçileri de var gücüyle mücadeleye devam ediyor. İşçiler hem Yatağan'da hem de Yeniköy ve Kemerköy termik santrallerinde, alıcı firmayı içeri sokmamak için gece gündüz nöbet tutuyor.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar