banner864

Hesabı mahşere kaldı! 01 Temmuz 2014, 20:03

7 TİP'li gencin katledilmesi ve Maden-İş Eski Genel Başkanı Kemal Türkler suikastında rol alan Ünal Osmanağaoğlu için cenaze töreni düzenlendi. AKP'nin yargı paketiyle tahliye edilen Osmanağaoğlu'nun cenazesine Devlet Bahçeli ve MHP yönetimi tam kadro katıldı. Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, 7 kez idama çarptırılan Osmanağaoğlu'nun beraat ettiğini ileri sürdü.

Hesabı mahsere kaldı paylaşan: ulusalkanal
Türkiye İşçi Partisi üyesi 7 gencin katledilmesi olayında 7 kez idam cezası aldı. Maden-İş Eski Genel Başkanı Kemal Türkler suikastına katılmaktan yargılandığı dava zamanaşımı nedeniyle düştü. Önceki gün ölen Ünal Osmanağaoğlu için Fatih Camii'nde cenaze töreni düzenlendi. Törene MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve parti yönetimi tam kadro katıldı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, mahkemenin hakkında 7 kez idam kararı verdiği Osmanağaoğlu'nu "beraat etti" sözleriyle savundu.

Cenazedeki bir çelenk dikkatlerden kaçmadı. 7 TİP'li gencin katledilmesi olayında beraber yargılandığı Haluk Kırcı, dava arkadaşını yalnız bırakmamıştı.

Ünal Osmanağaoğlu'nun cenazesi Eyüp Sultan Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Osmanağaoğlu, AKP'nin üçüncü yargı paketiyle hakkında hüküm bulunmasına rağmen tahliye edilmişti.

Adalet arayışı ise onunla birlikte mezara gömüldü.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

nejdet gulec :

Her sey mahsere kaliyor ,zaten simdi ise kol kola yan yana,vijdansizlar, kimin,kimlerin pesinden gittigi belli oluyor',20 imza atamiyorlar.artik mahserde atarlar imzayi.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder