Hilmioğlu'ndan insanlık dersi 16 Ocak 2014, 20:37

Kendisi ağır hasta ancak onun derdi, bütün hasta tutukluların tahliyesi. Ergenekon tutuklusu Prof. Dr. Fatih Hilmioğlu, hasta tutuklu olarak sadece kendisinin gündeme getirilmesine üzüldüğünü açıkladı, "Bir sürü hasta mahpus var" dedi.
Ergenekon tutuklusu Prof. Dr. Fatih Hilmioğlu, CHP Cezaevi Komisyonu üyeleriyle görüştü.

Hilmioğlu'nun hasta tutuklularla ilgili sadece kendisinin adının geçmesine üzüldüğü öğrenildi. Hilmioğlu, CHP'li milletvekillerini "Tek başıma gündeme getirilmemeliyim, bu beni üzüyor. Bir sürü hasta mahpus var" dediği öğrenildi.

Hilmioğlu; bugün tutuklulukta 4 yılı dolduran Emekli Tuğgeneral Levent Ersöz ve Rıfkı Durusoy'u gündeme getirdi. "Hasta tutuklu meselesi bir bütün halinde değerlendirilmeli" diye konuştu.

Hilmioğlu hocanın bir isteği daha var. O da adil yargılanma. Hilmioğlu, "Arena Stadı'nı mahkeme salonu yapın, 75 milyon da canlı izlesin. Yolsuzluk örtülecek diye bizim üzerimiz örtülmesin" şeklinde konuştu.

Öte yandan Hilmioğlu'nun avukatları tahliye için Anayasa Mahkemesi'ne başvurdu. Avukatları Hilmioğlu'nun hayati tehlikesi bulunması nedeniyle tahliyesini istedi. Ayrıca hak ihlallerinin telafisi için 250 bin lira tazminata talep edildi.

ulusalkanal.com.tr
 
Etiketler

Yorumlar

Recep TOPBAŞI :

Şimdi biz CHP iyi partimi diyeceğiz. Bu CHP ki referandumda avrupa parlemantosuna mesaj yollayıp , yardım talep etmedi mi genel başkanı? Adam içeri düşmüş canı tehlikede, ama adaleti(öncelikle kendi için bile değil), hakkını ciğerin emanet edildiği kedide arıyor. Adalet istiyorum, öyle birazcık falan değil. Adelet, ya vardır ya yoktur.

Kafkalita :

Allah yardımcısı olsun kendisi rahatsız olduğu halde başkaları düşünüyor işte budur insanlık.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar