banner864

Hoşgeldin ileri sansür 06 Şubat 2014, 00:41

İnternette ağır sansür koşulları getiren yasa tasarısı Meclis Genel Kurulu'nda kabul edildi. İktidar partisi istediği anda mahkeme kararına ihtiyaç duymadan internet sitelerini kaptabilecek, ya da bazı videolara erişimi engelleyebilecek.
İnternet ortamını Sultan Abdulhamit dönemine çevirecek baskıları getiren yasa tasarısı Meclis Genel Kurulun'da kabul edildi. Tasarı internet ortamının bütün kontrolünü hükümete devrediyor.

İnternet siteleri herhangi bir mahkeme kararı olmaksızın Telekominikasyon İletişim Başkanlığı ve Ulaştırma Bakanlığı tarafından 4 saat içinde kapatılabilecek. Erişimin engellenmesi, yalnıca kısım, bölüm, resim, video ile sınırlı olmayacak. İnternet sitesinde yapılan yayının tümüne yönelik erişim de engellenebilecek.

iktidara muhalif çizgi izleyen sitelerin yayınları mahke kararı beklemeden el çabukluğuyla durudurulabilecek. İnternet sitelerinin yanı sıra erişimine engel olunmak istenen videolarda doğrudan engellenebilecek.

Öte yandan milyonlarca internet abonesinin internet hareketleri ve kayıtlarıda siyasi iktidarın hizmetine sunulacak. Erişim Sağlayıcıları Birliği 34 milyon internet abonesinin hangi sitelere girdiğini, akıllı telefonlardan hangi uygulamaları kullandığını tespit edecek. Dahası bu bilgiler iki yıllığına saklanacak.

Tutulan bu kayıtlardan milyonlarca abonenin internet profili çıkarılacak. Bütün bu işlemler hem internetin yavaşlamasına hem de maliyetlerin yükselmesine neden olacak.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

ç.ç :

Kimse benim neyi düşünüp neyi beğenip neyi izleyeceğime karar vermesin arkadaş! O koltuk HAN bizler HANCI şu an orda oturansa YOLCU. EY yolcu biz oturtmadık ama kaldırmayı da iyi biliriz fazla yayılma!!

tc karadut :

hoş geldin ileri demokrasi . demokrasi dedikleri bu olsa gerek .bana herşey yasak . kendileri bütün kanunsuzluklar mübah yani serbes .bu böyle gitmez beyler . o koltuklar babanızdan miras değil .

wydhfoho :

Ama bu hükümet gerçekten kaşınmaya başladı

baran demir :

ee evimede gelin kardeş, yatak odasındaki perdeye bakın hangi renkmiş

Tinydl :

vpn ile tüm engeller aşılır. sorun yaratmaz neyi engellerse engellesin haramzadeler.

Alo :

Son tango

MerCurius :

Hoşgeldin şeriat hoşgeldin gerici zihniyet ama unutma ki hak edilmeyen her şey kendi kendini tüketir. Türk halkı buna eminim sessiz kalmayacaktır belki de gezi olayları bu seferkinin yanında bir hiç olacak

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar