banner864

HSYK el koydu! 23 Aralık 2014, 12:25

Hakim ve Savcılar Yüksek Kurulu, Ergenekon duruşmalarına ait görüntü kayıtlarına el koydu. Kararın gerekçesi ise F-tipi örgütün delil karartma riski. Daha önce Ergenekon hakimlerinin yasa dışı kaydettirdiği, duruşma arası görüntü kayıtlarının silindiği ortaya çıkmıştı.
 Silivri'de görülen Ergenekon duruşmalarına ait görüntü kayıtları koruma altına alındı. Hakim ve Savcılar Yüksek Kurulu Başmüfettişi imha edilmemesi için Ergenekon duruşma görüntülerine el koydu.
Nisan ayında kapatılan özel görevli İstanbul 13'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde inceleme yapan HSYK Başmüfettişi'nin F-tipi örgütün delil karartma riskine karşı duruşma görüntülerini güvenceye aldığı ortaya çıktı.

El konulan görüntü kayıtları Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi'ndeki kozmik odada korumaya alındı. Ergenekon hakimlerinin; yasa dışı kaydettirdiği duruşma arası görüntülerinin silindiği anlaşılmıştı. Avukat Zeynep Küçük de görüntülerin korumaya alınması için başvuru yapmıştı. 

HSYK'nın önünde kumpas davaları ile ilgili 400'e yakın şikayet dosyasının olduğu ve incelemelerini tamamlayan HSYK Başmüfettişi'nin raporunu kurula sunduğu öğrenildi. 

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar