banner864

HSYK konusunda Çiçek'ten 2 öneri 26 Ocak 2014, 20:48

Meclis Başkanı Cemil Çiçek'in HSYK teklifi için önerdiği uzlaşma modelleri arasında anayasa değişikliği formülünü yer aldı. Teklife CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu "anayasa uzlaşma komisyonunun yeniden kuralım" diyerek yanıt verdi.
Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu teklifinin dondurulması sonrasında Meclis Başkanı Cemil Çiçek devreye girdi, çalışmaları sona eren anayasa uzlaşma komisyonunun yeniden kurulması gündeme geldi.

Çiçek’in, önceki gün iktidar ve muhalefet partilerinin grup başkanvekilleriyle yaptığı görüşmede HSYK teklifi için iki seçenek sunduğu ortaya çıktı.

“Teklifin HSYK düzenlemelerini içeren 22. maddesinden itibaren kalan maddeleri, Uzlaşma Komisyonu gibi yeni bir komisyon kurularak veya Anayasa Komisyonu gündemine alarak iktidar ve muhalefet partileri olarak birlikte tartışın. Hangi maddenin geçirilip hangi maddenin tekliften çıkarılabileceğine birlikte karar verin. İkinci olarak yeniden anayasa değişikliği için adım atalım. Bu konuda ben inisiyatif alabilirim”

Bu teklife olumlu yanıt CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan geldi. Kılıçdaroğlu çalışmaları sona eren bölünme anayasası çalışmalarının yeniden başlamasını istedi.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

Kemal Kösem Almanya :

Benim TBBM meclisine 3 ayrı önerim var 1 Yargı tamamen bağımsız olmalı ve Siyasetten arınmalıdır.2 Dokunulmazlıklar kaldırılmalı millet vekilleri şaibeden kurtarılmalıdır 3 Baraj sistemi kaldırılmalı mecliste herkes temsil edilmelidir .İşte o zaman Adalet sağlanmış olur.w

vatandaş :

sayın cicek buiş biter dedin kactın şimdi adalet sizede lazım olunca gelin anlaşalım diyorsunuz tek cözüm sandığı erkene alın olay kökten bitsin

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar