banner864

HSYK'nın yetki kararnamesi 24 Ocak 2012, 06:05

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu, Şemdinli Davası'nda iki astsubayı mahkum eden Van 3. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Bülent Kınay'ı, Odatv davasına bakan mahkemeye atadı. İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi hakimi Mehmet Karababa da yetkisi kaldırılarak, Adalet Komisyonu'na atandı.


Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu, cuma günü yayımladığı "müstemir yetki kararnamesi" ile iki önemli değişiklik yaptı.

Şemdinli Davası'nda astsubaylar Ali Kaya ve Özcan İldeniz'i ağırlaştırılmış müebbet hapse mahkum eden Van 3. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Bülent Kınay, Özel görevli İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi üyeliğine getirildi. Kınay, bugün görülen Oda TV Davası'nda mahkemedeki ilk duruşmasına çıktı.

Bu kararla, Oda TV Davası'na ikinci yeni hakim görevlendirildi. Yeni görevlendirilen mahkeme başkanı Mehmet Ekinci de, "dosyayı doğru dürüst incelemediğini" ifade etmişti.

HSYK, özel görevli İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi üyesi Mehmet Karababa'yı yetkisini kaldırarak Adalet Komisyonu'nda görevlendirildi. Karababa, Poyrazköy Davası'nda sanıklarla girdiği tartışmalarla ve bu davadaki açıklamalarıyla dikkat çekmişti. Kendisine "Sayın Karababa" diye hitap eden sanıklarla tartışmaya giren Hakim Karababa, "Ben burada tuzluk değil, hakimim" ifadeleriyle tepki toplamıştı.

ulusalkanal.com.tr


Yorumlar

sabotage :

adam doğruları söylemiş hala amerikada muhterem hocamız halaaa

SOYULAN TUKETİCİ :

iyi,ki varsınız ulusal kanal

Adnan Öbek :

t. ali göbek büyütmeye devam etse iyi eder...bir gün burnunu sürterler...şımarık ahlaksız...

Kâzım Ergin :

teoman alili18 temmuz gecesi ulusal gönüllüleri programında da bombalarını atmayı sürdürdü ve bizleri büyüledi. teşekkür ve sevgilerimi iletiyorum.

Onur M :

ulusal kanal ' a teşekkür ediyorum. bu gerçekleri gün yüzüne çıkardıgı için... teşekkürler

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder