banner864

HSYK o hakimler hakkında inceleme başlattı 25 Şubat 2014, 15:48

HSYK 3'üncü Dairesi, 7 bin kişinin dinlendiği iddiasıyla ilgili savcılar Adnan Çimen ve Adem Özcan ile ilgili hakimler hakkında inceleme kararı aldı. Dinlenen kişilerin 20 bine vardığı ve dinlemeler kapsamında 300 bin tapenin kaydedildiği iddia edildi.
 Aralarında bakanlar, milletvekilleri, siyasetçiler ve gazetecilerin olduğu 7 bin kişinin dinlendiği iddiasıyla ilgili HSYK inceleme kararı aldı.

HSYK 3'üncü Dairesi, Selam Örgütü Soruşturması kapsamında binlerce kişi hakkında dinleme kararı çıkartan savcılar Adnan Çimen ve Adem Özcan ile ilgili hakimler hakkında inceleme kararı aldı.

Dinlenen kişilerin 7 binle sınırlı kalmadığı 20 bine ulaştığı iddia edildi. Sabah Gazetesi'nin haberine göre, dinlenen 20 bin kişi için 100 bin sayfayı aşkın tape dosyası oluşturuldu. İddiaya göre, dinlemeler yalnızca savcılık kararı ile değil, Emniyet Genel Müdürlüğü aracılığıyla da yapıldı. Emniyet'te İçişleri Baknalığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında kişisel veri dosyalarına kaydedilmişi 300 bin tapeye ulaşıldı. Tapelerin üçüncü kişilerin eline geçmemesi için de imha edileceği öğrenildi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

sydneyden turan :

ey akp nin yan kurulusu bu igrenc dinlemeler sizin yuzunuzden oldu yalandan hesap sormayi birakin hepiniz istifa edin.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar