Hukuk dünyası karara böyle tepki gösteriyor 09 Nisan 2014, 00:40

"16 bin sayfayı aşan gerekçeli karar, başlı başına bir hukuk ihlali!" Ergenekon davasının tartışma yaratan gerekçeli kararını, YARSAV Başkan Yardımcısı Bülent Yücetürk bu sözlerle değerlendirdi. Gerekçeli kararın gecikmesini eleştiren Yücetürk, "Yasanın kendilerine tanıdığı süreyi geçirmişlerse, yasa dışı bir mahkeme, yasa dışı bir heyet konumuna gelmişlerdir" dedi.

ERGENEKON DAVASI paylaşan: ulusalkanal
Ergenekon davasında açıklanan 16 bin 798 sayfalık gerekçeli karara, hukuk dünyasından tepkiler dinmedi. Kararı Ulusal Kanal'a değerlendiren YARSAV Başka Yardımcısı Bülent Yücetürk, metnin hukuki olmadığını söyled, mahkeme heyetine "yasadışılık" uyarısı yaptı.

Yücetürk, kararın yargı usulllerine aykırı olduğunu belirtti, hukukun dışına çıkıldığını söyledi.

Karar UYAP sistemine girilmeden basına dağıtıdı. Yücetürk uygulamanın kabul edilemeyeceğini vurguladı.

Mahkemenin gerekçeli kararı 8 ayda yazmasını da eleştien Yücetürk, mahkeme heyetinin yasadışı konuma düştüğünü ifade etti.

ulusalkanal.com.tr


Yorumlar

kadim gomoniz :

bir kitap asagi yukari 300 kusur sayfadir 1000 sayfasi 3 kitap yapar 16600 sayda ise 48 kitap ... uitanmazmi bu hakimler ??? jfk suikasti arkasina 1960larda amerikada warren raporu yazilmis 5000 sayfa - gercegi gizlemek uzere bu 16600 sayfa ile guccuk amarika olgumuzu muhtesem bir sekilde kanitliyor gurban oldugum ..

Nazım :

türk halkını parmaklarına sarıp,dalğa geçiyorlar

Burhan Sarıoğlu :

Bu zaten böyle olacaktı. Sıra Yargıtay'ın. Türkiye'de hukuk olup olmadığı Yargıtay'ın kararı ile belli olacak.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar