banner864

Hukuk skandalı 03 Aralık 2013, 20:19

Antalya Savcılığı'nın Haziran Direnişi nedeniyle hazırladığı 170 sanıklı iddianamede, skandal ifadeler yer aldı. Savcılık, Başbakan Tayyip Erdoğan'ı hedef alan sloganları sansürledi. Polisin gözaltına alınan yurttaşlara İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in ismini kullanarak hakaret ettiği ortaya çıktı. İddianamede sanık olanların çoğu hakkında tek delil ise eylem günü polis tarafından gözaltına alınmak...
Antalya'da 1-2 Haziran günlerinde yapılan direniş eylemleriyle ilgili iddianame kabul edildi. Antalya Savcısı Ahmet Diler tarafından hazırlanan iddianamede, skandal ifadeler yer aldı.

İddianamede, yurttaşların Başbakan Erdoğan'ı hedef alan sloganları sansürlendi. Erdoğan'ın isminin geçtiği yerlere üç nokta konuldu. "Şerefine Tayyip" şeklindeki sloganlar savcılık tarafından sansürlendi.

İddianame, eylemlere müdahale eden polislerle ilgili bir başka skandalı daha ortaya koydu. Polislerin, gözaltına alınan yurttaşlara İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in de isminin geçtiği galiz küfürler savurdu.

Perinçek'e hakaret, eylemde gözaltına alınan Nuray Erçağan, Ayşen Burcu Şan ve Dilan Pelin Elmas isimli yurttaşların savcılığa verdiği ifade ile ortaya çıktı. Erdoğan hakkındaki sloganları sansürleyen Savcı Diler'in, Perinçek'e hakaretleri aynen yazması dikkat çekti.

İddianamede suçlamalara gösterilen deliller de bir hayli ilginç... Polis tarafından gözaltına alınmak ve direniş eylemlerine katılmak, Antalya Savcısı tarafından sanık yapılmaya yetti.
 
ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar