banner864

Hukukçular, doçentin avukata tacizini protesto etti 24 Mart 2015, 18:02

Türkiye kadına yönelik şiddeti tartışırken, bu kez bir avukata yönelik sosyal taciz gündeme geldi. Ceza hukukçusu Doçent Doktor Serhat Sinan Kocaoğlu'nun, Avukatlar Sendikası Başkanı Sedef Ünal'la ilgili sosyal medya paylaşımları tepki çekti. Sosyal taciz Kartal adliyesindeki basın açılamasıyla kınandı.
Türkiye kadına yönelik şiddet ve tacizi tartışırken, taciz yeni bir boyuta taşındı. Üstelik bu kez tacizi yapan da tacize uğrayan da hukukçu.

Avukatlar Sendikası Başkanı Sedef Ünal, faaliyetlerini sosyal medyadaki bir hukukçu grubunda paylaştı. Grubun yine bir hukukçu olan yöneticisi Doçent Doktor Serhat Sinan Kocaoğlu, bu paylaşımlarına altına cinsel içerikli yorumlar yazdı. Yorumlar başka internet sitelerinde de sürdü. 

Bunun üzerine hem baroya, hem de mahkemeye başvuran Avukat Sedef Ünal Sinan Kocaoğlu’nun kendini iletişim araçları ile rahatsız etmemesi yönünde 2 ay boyunca tedbir kararı aldı.

Başta yargı camiası olmak üzere kamoyunda tepkiyle karşılanan taciz olayı Kartal Adliyesi önünde protesto edildi. Avukatlar Sendikası, Yargıçlar Sendikası, YARSAV, CKD ve Eğitim-İş Sendikası'nın da bulunduğu dernekler bir basın açıklaması yaptı. 

Açıklamada, olayın kadına yönelik tacizin açık bir örneği olduğu vurgulandı.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar