banner864

Hükümet şaşırtmadı! 12 Mart 2014, 22:46

Berkin Elvan için düzenlenen anma törenlerine hükümet kanadından tepki toplayan yorumlar geldi. Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan, eylemlerde kamu mallarına zarar verildiğini savundu, “Hiçbir marjinal gruba prim vermemeliyiz” dedi. Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış da, törene katılanlara “nekrofili”, yani “ölü seviciler” diye saldırgan bir ifade kullandı.

Marjinallere izin vermeyiz paylaşan: ulusalkanal
 Hükümet cephesinden, son Haziran şehidi Berkin Elvan için düzenlenen anma törenlerine yönelik tepki toplayan açıklamalar geldi.

Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan, törenlere katılanların “marjinal” olduğunu savundu, “izin vermeyiz” dedi. Elvan, törenin siyasi ranta dönüştürüldüğünü iddia etti.

Elvan, yapılan eylemlerin de yasadışı olduğunu öne sürdü.

Tepki çeken bir diğer açıklama da, Eski Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış’tan geldi. Bağış, Berkin’in cenaze töreni yapıldığı sıralarda twitterdan açıklama yaptı. Bağış, törene katılanlara “nekrofili”, yani “ölü seviciler” dedi.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

Recep TOPBAŞI :

Doğayı, insanları, vatanı, ahlakı, dürüstlük, doğruluk ne varsa katlettiler. Ölü sevici biz olduk. Nazımın da dediği gibi: Katlettiklerinizin yasını tutmak, bunları rahatca yapamamanız için direnmek, ölü sevicilikse, evet ben ölü seviciyim.

sydneyden turan :

terbiyesiz adam ne zamandir cenazeye katilanlar olu sevici oldu

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder