banner864

Hulusi Akar sınırdaki güvenlik önlemlerini inceledi 24 Eylül 2014, 17:21

Suriye'nin kuzeyinde IŞİD ile PKK'ya bağlı PYD'nin çatışmaları sürerken, sınır hattında güvenlik önlemleri artırıldı. Bölgeye çevre illerden zırhlı araçlarla askeri birlikler sevk edildi. Hakim tepelere füze savunma sistemleri yerleştirme çalışmaları başladı. Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hulusi Akar bölgeye giderek güvenlik önlemleri ile ilgili brifing aldı.
Türkiye-Suriye sınırında hareketlilik arttı. IŞİD-PYD çatışmalarının şiddetlenmesiyle, güvenlik seviyesi üst düzeye yükseltildi.

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde Suriye sınırının sıfır noktasındaki tank sayısı artırıldı. Diyarbakır'daki 7'nci Kolordu Komutanlığı'ından yola çıkan askeri birlikler zırhlı araçlarla bölgeye yönlendirildi.

Şanlıurfa, Gaziantep, Hatay gibi çevre illerden de silah ve mühimmat takviyesi yapıldığı öğrenildi. Bu illerde getirilen füze savunma sistemlerinin de sınıra hakim tepelere yerleştirme çalışmalarının yapıldığı bildirildi.

Suruç ilçe merkezindeki güvenlik önlemleri de artırıldı. Ankara'dan çok sayıda çevik kuvvet ekibi bölgeye sevk edildi.

Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hulusi Akar da Suriye sınırına giderek incelemelerde bulundu. Akar, sınır boyunca konuşlu askeri birliklerde inceleme yaptı, bölgedeki komutanlardan TSK’nın sınır güvenliğine ilişkin önlemleriyle ilgili brifing aldı.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar