banner864

Hurşit Tolon tahliye edildi 10 Haziran 2014, 17:52

Yıllardır süren hukuksuzluk sona erdi. Önce Ergenekon, ardından da Zirve Davası'nda tutuklanan Emekli Orgeneral Hurşit Tolon hakkında tahliye kararı çıktı. 11 Mart'ta Ergenekon Davası'nda tahliye edilen Hurşit Tolon, yalancılığı belgelenmiş bir gizli tanığın ifadesiyle cezaevinde tutuluyordu.
Zirve Davası'nda tutuklu bulunan Eski 1. Ordu Komutanı Emekli Orgeneral Hurşit Tolon hakkında tahliye kararı çıktı.

Aylar sonra gelen karar, Hurşit Tolon'a yapılan büyük haksızlığa son verdi. 11 Mart 2014'te diğer Ergenekon tutuklularıyla birlikte hakkında tahliye kararı verilen Tolon, Zirve Davası'nda tutuklu olduğu için serbest bırakılmamıştı.

Misyonerlere yönelik kanlı cinayetleri işleyenler bile tahliye edilirken, Emekli Orgeneral Tolon'un tutukluluğuna devam kararı verilmesi tepkilere neden olmuştu.

Tolon, 19 Ocak 2013 tarihinde Zirve Davası kapsamında tutuklandı. Tolon'un Zirve Davası'yla ilişkilendirilmesi oldukça tartışmalıydı. Türk Ordusu'ndan yalancılık nedeniyle atılan İlker Çınar'ın gizli tanık ifadesiyle Tolon tutuklandı. Suçlamayı doğrulayan bir tek delil elde edilemedi. Suçlamanın aksine, Tolon'un Zirve Yayınevi katliamı günü Malatya'da yaptığı konuşmada, misyonerlik ya da Hristiyanlık ile ilgili tek bir söz etmediği belgelendi.


ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Nilgün Güler :

Geçmiş olsun Paşam Allah sizin gibi değerli askerlerimizi yeri her zaman en yüksek mertebesine. Ne Mutlu Türk'üm Diyene

Hüseyin şahin :

Geçmiş olsun paşam

cemal varoglu :

sayın tolon a ülkenin şimdi ihtiyacı var onun gibi komutanlarla gurur duyuyoruz

guvenc akbaba :

sahsen tanimiyorum fakat ailen ve turk milleti adina gecmis olsun onemlisi turk milletinin sana diger silah arkadaslarina ihtiyaci var saygilar sevgiler

METİN SİLLER :

bu gün duyduğum güzel haber..paşam geçmi̇ş olsun..

Kemal KİŞ :

geç gelen adalete adalet mi denir. hurşit paşa'ma geçmiş olsun. engin alan'ı da bekliyoruz.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar