banner864

Hüseyin Çelik'ten TIR açıklaması 20 Ocak 2014, 08:20

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve parti sözcüsü Hüseyin Çelik, Adana'da durdurulan ve içinde silah ve mühimmat bulunduğu öne sürülen TIR'larla ilgili konuştu. Çelik, "Başbakan'dan izin alınması gerekiyordu" dedi ve savcıyı "haddini bilmezlikle" suçladı.
AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Adana'da durdurulan ve içinde silah yakalandığı öne sürülen TIR'larla ilgili önemli açıklamalar yaptı.

Katıldığı bir televizyon programında soruları yanıtlayan Çelik, TIR'ı durdurmak için Başbakan'dan izin alınması gerektiğini öne sürdü. Çelik, "MİT Yasası’nın 26. maddesine göre eğer MİT’e ait herhangi bir işlem yapılacaksa Başbakan’dan izin alınması gerekiyor." dedi.

Çelik, TIR'larda arama yaptıran savcının iyi niyetli olmadığını söyledi, savcıyı "haddini bilmezlikle" suçladı.

Çelik, "Evet bu MİT’e ait bir TIR’dır. Bunun içinde ne olduğu seni ilgilendirmez. Bu arkadaş kimdir, hangi güç adına hareket ediyor, kime sırtını yaslıyor buna benim cevap vermem doğru olmaz." diye konuştu.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Özgür :

simdiye kadar halka hesap vermeye alisik olmadiginizdan dolayi olacak ,türkiye halki uyandi

salım akkaya :

sızlerı biz seçiyoruz bılmek en dogal hakkımız bunu unutmayın

bülent akmaner :

herşeyi siz biliyorsunuz biz koyunuz hemi

metin ebeperi :

sayın çelik diyor ki ;"bu arkadaş kimdir,hangi güç adına hareket ediyor" ben söyleyeyim sen bakanlık yaptın ama bunları öğrenememişsin ,aslında biliyorsun da işte !o arkadaş ünvanının başında t.c kısaltmasını taşıyantek görevlidir ve bu ülke ve millet adına yani bu büyük güç adına hareket ediyor anladın değil mi ?

Cengiz Çekdemir :

sayın bakan çok haklı. burası uganda olduğu için türk savcıları hiç mi hiç ilgilendirmez. ancak bir daha tir'ların alın kısmına yazmak gerekir; mi̇t'e aittir diye

ilyas abanuzoglu :

Son zamanın yuvarlak sözleri "haddini bilmezlik"İktidarın hoşuna gitmeyen bir işlem yapıldı mı hemen ardından açklama haddini bilmez savcı! Beyler böyle yuvalak açıklamalar bizleri asla tatmin etmiyor. M

ibrahim :

***uzun lafin kisasi*** bakan olmuşsun bal gibi savciyi ilgilendirdiğinide biliyorsun yürütme görevi gereği denetleme yapacak elbet ki dandik işler olmasin yarin uluslararasi mahkemede hem siz hem ülke ceza alirsa yaptirima uğrarsa ne yapacaksiniz.zaten bu yolda kipirdanmalar da görülüyor.o yüzden silahmi esrarmi ne var kimse bilmeyecekmi,altin dolu uçaği yolladiniz şimdi aradan onca zaman geçti ceza kesiliyor ama şimdi neden o gün yapilmadi.hani şeffaf olacaktiniz bu perde ve gizlilik niye.

FEYZULLAH ACAR :

sayın çelik, ortada bir "kendini bilmezlik" olduğu doğrudur. ama bu zatinize aittiriıı

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar