banner864

İç güvenlik Genel Kurul'da 02 Şubat 2015, 19:38

Uzun bir süredir siyasetin tartışma konusu olan İç Güvenlik Yasa tasarısı yarın TBMM genel Kurulu’nda ele alınacak. İçinde Bireysel hak ve özgürlükleri kısıtlayan, mülki amirlere mahkeme yetkisi veren ve Jandarmayı İçişleri Bakanlığına bağlayan yasa eleştiri oklarının hedefinde. Ana muhalef partisine göre yargısız infaz dönemi başlayacak.

İç güvenlik Genel Kurul'da paylaşan: ulusalkanal
Tartışmalı iç güvenlik paketi Meclis İçişleri komisyonundan AKP’li üyelerin oylarıyla geçti. Yasa Tasarısı yarın Genel Kurul'da görüşülmeye başlanacak. Muhalefet pakete sert eleştiriler yöneltiyor.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu tasarının polise olağanüstü yetki verdiğini belirtti. AKP'nin bu tasarıyla yargısız infaz döneminin yeniden başlatacağını vurguladı.

Tanrıkulu tasarının kabul edilse bile hukuki olmayacağını söyledi. “Türkiye’yi başka bir rejime götürülüyor” dedi.

CHP’li Tanrıkulu güvenlik için özgürlükten vazgeçilemeyeceğini ifade etti..

Tasarı bireysel hakların yanı sıra toplu gösteri ve yürüyüş hakkını kısıtlıyor. Jandarma ve Sahil Güvenlik komutanlığını içişleri Bakanlığına bağlıyor. İl ve ilçelerde de mülki amirlere mahkeme yetkisi veriyor.

HABER: SAMİ GÖKÇE
KAMERA: HALİT YAĞCI

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Cem Hayrullah Özbudun :

amerika'nın büyük atalarından benjamin franklin demişti ki: "biraz güvenlik karşılığında özgürlüklerinden feragat etmeyi göze alabilen bir toplum ne güvenliği hak eder ne de özgürlüğü ve sonunda her ikisini de yitirmeye mahkumdur." bugün amerikan halkı faşizmin pençesinde can çekişmektedir. şimdi o aynı pençeler türkiyemizin boğazına uzanmış durumda...uyanalim!

Cem Hayrullah Özbudun :

türk milleti olarak 90 yıl geriye hızla ilerlemekten başka bir şansımız kalmamıştır!

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder