banner864

İddialar AİHM kararı ile çürüdü 23 Nisan 2014, 23:56

24 Nisan öncesi Ankara'nın gündemi Ermeni soykırımı iddilarıydı. Bilim insanları ve büyükelçiler “1914 Ermeni mezalimi ve gerçekler” konulu panelde konuştu.

ERMENİ MESELESİ paylaşan: ulusalkanal
Türkiye Sivil Toplum Birliği tarafından Ankara’da, “1914 Ermeni mezalimi ve gerçekler” konulu panel düzenlendi.

Paneli Milli Düşünce Merkezi Genel Başkanı ve eski Devlet Bakanı Sadi Somuncuoğlu yönetti.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan panelde konuşmacı olarak, Hukukun Egemenliği Derneği Başkanı Avukat Erdem Akyüz, Bilkent Üniversitesi Öğretim Üyesi Profesör Doktor Norman Stone, Avrasya İncelemeleri Merkezi Başkanı emekli Büyükelçi Alev Kılıç ve araştırmacı –yazar Mehmet Perinçek yer aldı.

Panelde ilk sözü alan Hukukun Egemenliği Derneği Başkanı Avukat Erdem Akyüz, "AİHM’nin Doğu Perinçek kararının ardından Ermeniler dize getirilmiştir " dedi.

Avrasya İncelemeleri Merkezi Başkanı emekli Büyükelçi Alev Kılıç da AİHM kararının önemine vurgu yaptı.

100 yıldır soykırım edebiyatı yapıldığına dikkat çeken Emekli Büyükelçi, AİHM’nin Perinçek kararı bizim için dönüm noktasıdır. 17 Aralık’taki bu karar Ermeni tezlerinin çökertilmesi konusunda dönüm noktasıdır diye konuştu.

Akademisyen Mehmet Perinçek de 1915 olaylarının "soykırım değil, karşılıklı kırım" olduğunu kaydetti.

Bilkent Üniversitesi Öğretim Üyesi Profesör Doktor Norman Stone da Türkiye'yi uyardı. Stone, Ermeni Diasporasının gelecek yıllarda sözde soykırım konusunda büyük kampanyalar hazırlığında olduğu belirtti.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar