banner864

İddianame hazırlandı! 18 Kasım 2014, 15:03

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı, başbakanlığı döneminde dinlediği öne sürülen 13 şüpheli hakkında iddianame düzenlendi. Şüpheliler siyasi casuslukla suçlanıyor.
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın başbakanlığı döneminde dinlendiği iddialarına ilişkin soruşturmayı tamamlayarak 13 şüpheli hakkında "siyasi casusluk" suçundan iddianame düzenledi.

Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçları Soruşturma Bürosu Cumhuriyet Savcısı Durak Çetin'in hazırladığı iddianame, Ankara 7. Ağır Ceza Mahkemesine gönderildi.

İddianamede, Cumhurbaşkanı Erdoğan "müşteki"; eski TÜBİTAK Yöneticisi Hasan Palaz ile Ali Özdoğan, Serhat Demir, Sedat Zavar, Ahmet Türer, Enes Çiğci, İlker Usta, Hurşit Gölbaşı, Seyit Saydam, İbrahim Sarı, Mehmet Yüksel, Zeki Bulut ve Harun Yavuz "şüpheliler" olarak gösterildi.

Mahkemenin, iddianameyi kabul için 15 gün süresi bulunuyor. Bu süre içinde iddianame reddedilmezse kabul edilmiş sayılıyor. İddianamenin kabulü halinde şüpheliler, TCK'nın "Siyasi ve askeri casusluk" başlıklı 328. maddesi uyarınca 15'er yıldan 20'şer yıla kadar hapis cezasıyla yargılanacak.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar