banner864

İHD'den tuhaf başvuru 27 Şubat 2014, 21:22

İşçi Partisi Lideri Doğu Perinçek, İsviçre'yi dize getirdi, soykırım iddialarının emperyalist yalan olduğunu AİHM'de kanıtladı. İnsan Hakları Derneği ise karardan rahatsız oldu. Dernek, İsviçre Adalet Bakanlığı'na mektup yazarak AİHM kararına itiraz edilmesini istedi. İşte Türkiye'nin tepkisini çeken o tuhaf başvuru...
İşçi Partisi Lideri Doğu Perinçek, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nde zafer kazandı, soykırım iddialarının yalan olduğu uluslararası mahkeme kararıyla belgelendi. Perinçek'in İsviçre'yi dize getirdiği AİHM kararı, İnsan Hakları Derneği'ni rahatsız etti.

Dernek, karardan duyduğu rahatsızlığı, skandal bir yolla açık etti. İsviçre Adalet Bakanlığı'na mektup yazan İnsan Hakları Derneği, AİHM kararına itiraz edilmesini istedi.

İnsan Hakları Derneği, Perinçek ve duyurduğu tarihsel gerçeklere karşı İsviçre'yi savundu. Mektubun içeriği, derneğin basın açıklamasıyla duyuruldu. Açıklamada, "İsviçre Adalet Bakanlığı'na, İsviçre mahkemesine tanınan AİHM kararına itiraz etme hakkını kullanmasını desteklediğimizi bildiren bir mektup gönderdik" denildi.

Batı güdümlü dernek, başvurusunda Hrant Dink suikastı ve Er Sevag Şahin Balıkçı'nın ölümüyle ilgili çarpıcı bir yalana yer verdi. İnsan Hakları Derneği, Dink ve Balıkçı'nın soykırımın inkarı nedeniyle hayatını kaybettiğini ileri sürdü.

Skandal başvuruya İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ferit İlsever tepki gösterdi. İlsever, "İnsan Hakları Derneği değil, Amerikan Emperyalizmi Derneği. Amerika ne derse onu yapıyorlar. Tüm yaptıkları bölücü ve emperyalist çıkarlara hizmet etmek" dedi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Sabahattin Toluk :

bu ne bicim bir insan haklari dernegidir ki turk halkinin haklarini gormuyor

Muzaffer anacan vefa :

İnanamıyorum esas vatan hainlerini koynumuzda besliyoruz sanki kabus gibi

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar