'İhsanoğlu geri çekilsin' 19 Haziran 2014, 21:39

Kitle örgütleri bir araya geldi, Ekmeleddin İhsanoğlu'nun cumhurbaşkanı adaylığının geri çekilmesi çağrısı yaptı. ADD, İstanbul Kadın Kuruluşları Birliği ve Çağdaş Eğitim Vakfı gibi kuruluşların da aralarında olduğu 40'tan fazla kitle örgütü, İhsanoğlu isminin beklentileri karşılamadığını vurguladı. Örgütler, Kılıçdaroğlu ve Bahçeli'yi uyardı.

'İhsanoğlu 'nu geri çekin ' paylaşan: ulusalkanal
CHP ve MHP Genel Başkanlarının çok tartışılan adayı Ekmeleddin İhsanoğlu'na kitle örgütlerinden büyük tepki geldi.

Çatı adayı belirlenmesi sürecinde 40'tan fazla kitle örgütünün bir araya gelerek olşturduğu, "Çankaya İçin Ulusal Birlik" grubu İhsanoğlu'nun geri çekilmesini istedi.

İstanbul'da bir araya gelen kitle örgütü temsilcileri, Köşk adayı ile ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, Ekmeleddin İhsanoğlu ile iglili bir bildiri yayımladı.

Ortak açıklamayı, İstanbul Kadın Kuruluşları Birliği Başkanı Avukat Nazan Moroğlu okudu.

Açıklamada, tam bağımsızlık ve laiklik vurgusu yapıldı, İhsanoğlu'nun ise bu özellikleri taşımadığı ifade edildi.

CHP ve MHP'ye seslenilen açıklamada, "İhsanoğlu çekilsin. Yeni aday belirlensin" çağrısı yapıldı.

Kitle örgütleri, Cumhurbaşkanı'nda aradıkları özellikleri de sıraladı.

HABER: GİZEM GÜNEŞ

KAMERA: BÜLENT ÜNAL 

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

Yusuf koca :

ulusal birlik adına hareket eden arkadaşlar, ülkenin getirildiği noktayı görebiliyor muyuz. ulusalliğa can kurban. ama ulusallik adina hareket eden anlayişlarin son seçi̇mlerde aldiklari oy orani ortada. hal böyle iken, akp güruhunu geriletme adına atılan adımları kabullenmek lazım.bunu hazmetmek zor, ama fazla yapılacak bir şey yok. denize düşen yılana sarılır misali.

Nazan Küçük :

İslam Konferansı Örgütü Gnl.Sekr.liği yapmıştır. Suudî Arabistan kontrollü bir örgüttür. Dolayısıyla, Ekmeleddin İhsanoğlu'nun Cumhurbaşkanlığı adaylığı onaylanamaz!

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar