banner864

İhsanoğlu hangi Atatürk karşıtı derginin danışmanı çıktı! 10 Temmuz 2014, 20:48

Araştırmacı gazeteci Hulki Cevizoğlu, Ulusal Kanal'da hazırlayıp sunduğu İkna Odası programında Ekmeleddin İhsanoğlu'nun Atatürk karşıtı Derin Tarih Dergisi'nin danışmanı olduğunu açıkladı.

Araştırmacı gazeteci Hulki Cevizoğlu, Ulusal Kanal'da hazırlayıp sunduğu İkna Odası programında Ekmeleddin İhsanoğlu'nun Atatürk karşıtı Derin Tarih Dergisi'nin danışmanı olduğunu açıkladı. Cevizoğlu, "CHP içinde Ekmeleddin Bey'e oy vermek istemeyenler bana kızıyor. Cumhurbaşkanlığı seçiminde 3 adayın adaylıklarının iptali hususunda AYM'ye bireysel başvuru hakkımı kullandım. Ancak ret cevabı aldım. Bu kez de AİHM'e başvurdum. Ve inanıyorum ki bu talebim kabul olacak. Ayrıca şunu da belirtmek isterim; mevcut Cumhurbaşkanı adaylarından Ekmeleddin İhsanoğlu hazretleri %35'in üzerinde oy alsın; bu büyük bir başarıdır" dedi.

Prof. Dr. Mustafa Armağan'ın yönettiği devlet destekli Derin Tarih Dergisi'nin sahibi: Mustafa Albayrak.

Ekmel Bey'in danışmanlık yaptığı derginin yayın kurulunda yine Atatürk düşmanlığı ve iktidar yandaşlığı (şimdi Cemaatçi) ile tanınan (eşi eski AKP MV olan) Prof. Dr. Mümtaz'er Türköne de var.

Yayın Kurulunun bir başka üyesi ise hükümet gazetesi gibi yayın yapan STAR Gazetesi'nin Gnl.Yayın Yönetmeni Yusuf Ziya Cömert.

Ekmeleddin İhsanoğlu'nun danışmanlık yaptığı Atatürk karşıtı DerinTarih Dergisi'nin Danışma Kurulu'nda şu kişiler var:

Ali Birinci (AKP'nin eski MEB Müsteşarı, Ceviz Kabuğu'nda milliyetçilik aleyhtarı açıklamalar yapmıştı),
Ahmet Demirel,
Uğur Derman,
İsmail Kara,
Kemal Karpat,
Ümit Meriç,
Emine Gürsoy Naskali,
Mim Kemal Öke,
Abdülkadir Özcan


ulusalkanal.com.tr
İşte İkna Odası programındaki o bölüm:

Yorumlar

Metin erdogan :

Kilicdaroglu ve Bahceli istifaaaa...

Ahmet Çam :

Halil inancık bile danışmanlık yaptı.

sserrr :

ekmeleddin ihsanoğlu chp adayı değildir...çatı adaydır...ve tüm partilerin onayını almıştır....

Güzide Günay. :

Çok yazık. Düştüğümüz şu duruma bakın

che :

türk devrimine düşman, mandacı osmanlı artıklarının zırvaladığı dergi.

şebnem yaşa :

adayların hiç birisini onaylamıyorum chp nin yanlışı akp den beter

Bülent Genc :

EKMEK BEY anca Amerikan firini acmaya yarar. Sag sol birlesip adam gibi adam belirleyecekler derken. ... Denize düsen yilana sarilir misali secime bende Boykott ediyorum. Atatürke bunlarda sahip cikamaz.

abrek :

cemaatin sözde bilimsel dergi cevresinde yer almaktadır bu dergi.. sızıntı dergisinin daha yumusak göbekli ama bir o kadar da entel-akademik halidir.. ama işin özü cemaatin dergisidir.. ve sürekli ermeni soykırımı, vahdettin, lozan, kurtuluş savaşı, mustafa kemal atatürk konularında ki abuk sabuk çıkışlarıyla kendince tarafını belli eder.. bilimsellikten uzak, sadece sahip olunan görüşün formuna uyarlanması ya da o forma uygun degilse de karalanması halidir tarihsel gercekliklerin.. bu derginin danışmanı demek ha ekmeleddin bey.. hey gidi chp hey..

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar