banner864

İhsanoğlu o soruya bu yanıtı verdi 07 Temmuz 2014, 11:59

Ekmeleddin İhsanoğlu, seçilirse nasıl bir Cumhurbaşkanı olacağını anlattı. İhsanoğlu, "Proaktif olacağım. Ancak Cumhurbaşkanlığı yetkilerini Anayasa’nın belirttiği doğrultuda kullanacağım" dedi. İhsanoğlu, AKP'den adaylık teklifi aldınız mı sorusuna, ""Bunun cevabı tarihe mal olacak bir şeydir" yanıtını verdi.
Kılıçdaroğlu ve Bahçeli'nin Köşk adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, seçilmesi durumunda nasıl bir Cumhurbaşkanı olacağını anlattı.

Hürriyet'e konuşan İhsanoğlu, "Cumhurbaşkanı yetkisini hem Anayasa’dan hem de doğrudan halk tarafından seçilme yoluyla alacak. Bu, cumhurbaşkanının bir hakem rolü oynamasını öngörür" dedi.

Erdoğan'a benzer ifadeler kullanan İhsanoğlu, "Proaktif olacağım. Ancak Cumhurbaşkanlığı yetkilerini Anayasa’nın belirttiği doğrultuda kullanacağım" diye konuştu.

Ekmeleddin İhsanoğlu, benzer açıklamaları Habertürk'e de yaptı. İhsanoğlu, "Elbette aktif olmak lazım. Cumhurbaşkanlığı yan gelip yatma yeri değildir. Çok aktif olmak lazım ama bu aktiflik ters istikamette olursa ülkenin hayrına olmaz" dedi.

İhsanoğlu, adının 2007'de AKP'nin Köşk adayları arasında geçmesiyle ilgili soruyu da yanıtladı. İhsanoğlu, "AKP'den adaylık teklifi aldınız mı" sorusuna, "Bunun cevabı tarihe mal olacak bir şeydir. Konuşmak istemiyorum" yanıtını verdi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

MMM_mimar :

yanıt net evet :)

Sinan Erismis :

söyle bir soru ortaya atiyorum: acaba ekmelettin'in cumhurreisi'ne 'sartli destek verilebilinir mi?' bu konunun degerlendirilmesi, sadece taktiksel acidan degerlendirme yapilabilinir mi? görüsüme katilim veriyormusunuz?

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder