İhsanoğlu'nun adaylığı CHP'de istifa getirdi 20 Haziran 2014, 20:08

Ekmeleddin İhsanoğlu'nun Cumhurbaşkanı adayı olarak açıklanmasının ardından CHP'den ilk istifa haberi geldi. Zonguldak'ın Gökçebey ilçesinde CHP Yönetim Kurulu topluca istifa etti.
Kılıçdaroğlu ve Bahçeli'nin Cumhurbaşkanı adayı olarak Ekmeleddin İhsanoğlu'nu göstermesinin ardından, CHP'de ilk toplu istifa geldi.

Zonguldak'ın Gökçebey ilçesi CHP Yönetim Kurulu topluca istifa etti. CHP Gökçebey İlçe Başkanı Vural Cebecioğlu, istifa kararının gerekçesini açıkladı.

CHP’nin laik ve demokratik bir parti olduğunu belirten Cebecioğlu, "Bugün gelinden noktada bizlere siyasal islamcı bir seçenek sunulmaktadır" dedi. Cebecioğlu, "CHP ilçe başkanı olarak onaylamadığım bu adaya halktan destek istemem olanaksızdır. Cumhurbaşkanlığı seçimi sürecinde çalışmayacağım için görevimden istifa ediyorum" ifadelerini kullandı.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

Güngör Çoban :

i̇stifa eden bütün arkadaşları tebrik ediyorum. bu örnek davranıştan tüm chp lilerin ders almasını diliyorum. vatanını seven, atatürkçü, laik,demokrat bütün chp lileri istifaya davet ediyorum. aksini düşünenler vatana ihanet edenlerdir.

Faruk bulanalp :

Beyefendi Atatürkçü ve laiklik laiklik hepimize lazım olacak

Önce Vatan :

akp'nin ne olduğu zaten ortadadır. chp ve mhp'de bu adayı destekleyerek, kendi sonunu hazırlamıştır. halkımız artık gerçekleri görmeli mecliste ki düzen partilerinden ümidi kesmeli, ileriyi görmelidir.

celal SIY :

Sizi tebrik ediyorum.Bu halkı (T) EKLEMEDDİN için... Ne kadar cilalanırsa cilalansın bu kimlik hiç cila tutmayacak.. Bütün sağ düşünce mutlu, biz hariç...

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar