banner864

İhsanoğlu'nun davetinde ''gizli'' akreditasyon 10 Temmuz 2014, 19:10

Ekmeleddin İhsanoğlu'nun davetinde, "gizli akreditasyon" uygulaması yapıldı. Başbakan Erdoğan'ın aksine; bütün yayın yöneticileri akreditasyonsuz toplantıya davet edildi. Ancak soru-cevap bölümünde bu ilginç uygulama hayata geçti. Gizli akreditasyon nedeniyle, Ulusal Kanal ve Aydınlık temsilcilerinin de aralarında olduğu kurumların temsilcilerine soru hakkı tanınmadı.
Seçim bildirgesini açıklayan Ekmeleddin İhsanoğlu toplantıya, Başbakan Erdoğan'ın aksine bütün basın-yayın organı yöneticilerini davet etti. Ancak, toplantıda akreditasyon uygulaması yokmuş gibi görünse de, "gizli akreditasyon" vardı.

İhsanoğlu'nun konuşmasının ardından soru cevap bölümüne geçildi. İlk 3-4 soruyu soracak kişiye Ekmeleddin İhsanoğlu söz verdi. Daha sonra başka kişi devreye girdi.

O dakikadan sonra, söz almak için tek kriter el kaldırmak değildi. Gazetecilere, oturdukları yerlere göre söz hakkı verildi.

Ekmeleddin İhsanoğlu'nun adaylığını eleştiren kurumların temsilcilerinin yan yana oturtulmuştu. Ulusal Kanal ve Aydınlık Gazetesi temsilcileri de yer aldığı kurumların temsilcilerinden hiçbirine söz verilmedi.

Bazı gazeteciler ise, el kaldırmasa da soru sorma hakkına sahip oldu.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler
Ihsanoğlu

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar