banner864

İki isim öne çıkıyor! 26 Kasım 2014, 15:14

ABD Savunma Bakanı Chuck Hagel'ın istifasının ardından şimdi de yeni savunma bakanının kim olacağı tartışılmaya başlandı. Amerikan basınında iki isim öne çıkıyor. İşte o isimler ve önemleri.
 İstifa eden ABD Savunma Bakanı Chuck Hagel'ın halefinin kim olacağı tartışılmaya başlandı. ABD basınında yeni Savunma Bakanı olarak iki isim ön plana çıkıyor. Michele Flournoy ve Ashton Carter.

Amerikan basınında yer alan haberlere göre, Obama’ya verdiği destek nedeniyle Flournoy ismi bir adım daha önde. Eğer senatodan da destek alırsa, ABD’nin ilk kadın savunma bakanı olma ihtimali yüksek.

Peki, ABD'nin yeni Savunma Bakanı adayı Flournoy kim? Michele Flournoy, Pentagon ve genel anlamda milli savunma meselesinde “şahin” yani savaş taraftarı olarak anılıyor. Bu nedenle senatodan rahatlıkla onay alacağı belirtiliyor.

Michele Flournoy, Şubat 2009 ile 2012 yılları arası Savunma Bakanlığı Politikalardan Sorumlu Müsteşarı ve Obama’nın yeni seçildiği 2008 yılındaki Savunma Bakanlığı geçiş ekibinin başındaydı.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder