banner864

İl il barikatlar aşılıyor! 08 Ekim 2013, 20:06

Özelleştirmeye karşı Ankara'ya yürüyen Yatağan Termin işçilerine ilk polis barikatı Aydın'da kuruldu. İşçiler barikatı aşarak Meclis'e bir adım daha yaklaştı. Aydın'ın ardından İzmir'e geçen emekçileri yüzlerce maden işçisi karşıladı. İşçilerin eylemine toplumun her kesiminden destek vardı.
Enerji ve maden işçileri Ankara yolunda önlerine kurulan ilk barikatı aştı.

Muğla'daki termik santrallerin özelleştirilmesine karşı Ankara'ya yürüyen işçilerin ilk durağı Aydın oldu.

200 emekçi Muğla-Aydın karayolunda polis tarafından engellendi, ancak yürüyüş merkeze kadar devam etti.

Şehir merkezine kilometrelerce yüründü. Polis, Aydın girişinde işçileri barikatlarla karşıladı. Emekçiler yoldan yürümek istedi ancak polis izin vermedi. İşçiler engelleri dinlemedi.

Aydın'da basın açıklaması yapan işçiler Ankara yürüşüne devam etti.
Tes-İş ve Maden-İş üyesi işçileri karşılayanlar sadece maden işçileri değildi. Türk İş yönetimi, İşçi Partisi, DSP, TGB ve toplumun her kesiminden renkler de oradaydı.

Polis çevrede güvenlik önlemi aldı, eylem sorunsuz şekilde sonlandı.

200 işçi akşam İzmir'de olacak. Yarınki hedef ise Uşak!
 
ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

mustafa göçmen :

Biz sadece ekmek mücadelesi vermiyoruz aynı zamanda da vatan savunması yapıyoruz, gündoğdu uyandık meydanlara toplandık, derdimiz vatan derdi gelin gardaşlar gelin, yurdumuza hain dolmuş vurun gardaşlar vurun

ilke :

emekcinin calışanın herzaman yanınızdayız

TC Kiz :

yaptiginiz bu fedakar calismalariniz yorucu yuruyus siriasinda karsilastiginiz polisin durdurmasina karsi koyarak astiginiz engeller de azminiz ve degerli calismalariniz icin sizleri gonulden kutluyoruz, direnmeye devam, bu kudurmus iktidar in haysiyetsiz nagmert vatan hainlerini yikacagiz.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder