banner864

İlk hamle Gülen'den 03 Ekim 2013, 16:12

Başbakan Tayyip Erdoğan'ın açılım paketi kapsamında anadilde eğitim adımının ardından ilk hamle Fethullah Gülen'den geldi.
Gülen Cemaati'ne yakınlığıyla bilinen ve Şanlıurfa'nın tek özel okulu olan Yağmur Koleji, "Kürtçe eğitime hazırırız" açıklaması yaptı. 

Taraf gazetesinin haberine göre, Kolej şimdiden Kürtçe eğitim vermek için hazırlıklara başladı. Okul Müdürü Mahmut Umut, “Yasal süreç tamamlandıktan sonra velilerimizin isteğiyle ve talebi doğrultusunda anadilde eğitimi vermeye hazırız” dedi.

Mardin Artuklu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kadri Yıldırım da Kürtçe eğitim için görev almaya hazır olduğunu bildirdi. Yıldırım, "Koordinatörlük görevine talibiz. 30 kişilik Kürdoloji kadromuz var. Devlet okullarında da hem hoca hem de ders materyali hazırlanması açısından altyapısını hazırlayabiliriz" dedi.
 
ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

Server Yılmaz :

vatanın bütünlüğü milletin bağımsızlığı tehlikededir.

Serkan Acarel :

3 kisi ve onlara bagli diger yalakacilar resmen vatan hainligi yapiyor, bu türkiye cumhuriyetine ve türk milletine karsi büyük bir sucdur. o 3 kisi nin adi gül, gülen ve erdogan dir.

Resul yazıcı :

Bunlar dünden hazırmış vatan hainliğine

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar