banner864

İlk imzalar geldi! 28 Haziran 2014, 19:30

Türkiye artık seçeneksiz değil. CHP ve MHP tabanlarının yanı sıra, toplumun neredeyse tüm kesimlerinden Atatürkçü, Cumhuriyetçi ve Laik bir Cumhurbaşkanı adayı için gelen çağrılar yerini buldu. Cumhurbaşkanlığı seçiminde Türkiye'nin önüne yeni bir seçenek sunuldu. CHP Milletvekilleri Süheyl Batum, Dilek Akagün Yılmaz ve Ümit Özgümüş, Ulusal Kanal canlı yayınında CHP Milletvekili Emine Ülker Tarhan'ın cumhurbaşkanlığı adaylığı için ilk imzaları attı.

İlk imzalar geldi! paylaşan: ulusalkanal
Cumhurbaşkanlığı seçimi için toplumdan gelen yoğun talep karşılığını buldu. CHP Milletvekilleri Süheyl Batum, Dilek Akagün Yılmaz ve Ümit Özgümüş; Ankara Milletvekili Emine Ülker Tarhan'ın cumhrubaşkanlığı adaylığı için imza attı.

İlk imza CHP Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum'dan geldi. Ulusal Kanal canlı yayınında tarihi anlar yaşandı.

İkinci imza CHP Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz'dan geldi.

Yılmaz, cumhuriyet değerlerini temsil eden cumhurbaşkanı adayı için görevlerini yaptıklarını açıkladı.

Üçüncü imza da yine UIusal Kanal canlı yayınında geldi. Telefonla yayına katılan CHP Adana Milletvekili Ümit Özgümüş, Emine Ülker Tarhan'ın cumhurbaşkanlığına destek verdi.

Tarhan'ın adaylığı kamuoyuna sunulur sunulmaz, sosyal medya bir anda hareketlendi. Emine Ülker Tarhan'ın adaylığı bir anda en çok konuşulan ve paylaşılan konular arasında yerini aldı. Haberin yayılmasının ardından Ulusal Kanal'ın iki santrali de kilitlendi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

MiyeserBulut :

yeniden diril türki̇yem.15 cesur yürek mi̇lleti̇n veki̇li̇ne i̇hti̇yaç var.karanliktan aydinliğa hep bi̇rli̇kte kol kola omuz omuza

sibel lay :

Chp nin sitesine giril yazilari okuyunca Rte ye biat eden AKP den hic farki kalmamis CHP'nin.Kilictaroglu Ihsanoglunu aday gosterirken milletvekillerine sormusmuda Emine hanim benim adayim diyince Batuma tepki gosteriliyor.icraatlarini gorelim artik.Kilictaroglu ceksin adayini.Cumhuriyetcileri kucaklicak aday gostersin.herkes muhafazakarlarin oyunu dusunuyor.ulusalci cumhuriyetceri dusunen yok.Emine hanim aday olmazsa oy vermeye gitmeme karari aldik.biz vatan hayini degiliz.Kilictaroglu Rte'den nekadar demokrat gorecegiz.Chp ye gonul verenleri kusturup yerel secimlerdede oy vermicegiz.bunu boyle bilsinler.

sibel lay :

Kilictaroglu muhafazakarlarin oyunu almak icin CHP secmeninin oyunu kaybetcegini bilmiyormu.Ekber bey bizi kucaklamiyor.kucaklamasinda oyumuz.EMINE ULKER TARHAN'a.bizi mecliste temsil eden kac millet vekili oldugunu toplanan imzadan belli olacak.lafta kalmasin kilictarogluna karsida olsa o imzalarin tamamlanip Emine hanimin adayligi kabul etmesini istiyoruz.Kilictaroglunun nekadar demokrat oldugu bu imzalara gostercegi tepkiden belli olucak.istemiyosa istifa etsin.

Gülüs Ertürk :

Bir chp olarak çok üzgün olataktan sn Süheyl Batum teşekkür ederim yeni bir adaaycikardiklar için

sibel lay :

Nihayet biz CUMHURIYETCILERIDE kucaklayan bir aday cikti.helal olsun oimzayi baslatan kisiye.sonuna kadar destekliyorum.EMINE ULKER hanimi.Amerikan usagi KILICTAROGLU en kisa zamanda istifa etsin.yoksa oy vermeye gitmicektik.MUSTAFA KEMAL ATATURKUN kurdugu partinin icine ettiler.

Nk :

imza veren tum vekilleri kutlarim. umarim emine ulker tarhan hanimefendide kabul eder.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar