banner864

İlker Başbuğ tahliye edildi 07 Mart 2014, 17:24

Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ tahliye edildi.
İlgili Galeriye Git İlker Başbuğ'un tahliyesinden kareler
Türkiye tahliyelerle ilgili ayağa kalktı. Sabahın erken saatlerinden itibaren, Türkiye'nin gözü kulağı Silivri ve Çağlayan'a döndü.

Beklenen tahliye kararlarından ilki akşam saatlerinde çıktı. Ergenekon Davası'nda 26 aydır tutuklu bulunan Eski Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ hakkında tahliye kararı verildi.

Tahliye, Anayasa Mahkemesi'nin dünkü İlker Başbuğ kararının ardından geldi.

Avukat İlkay Sezer'in ikinci başvurusunun ardından dosyayı görüşen İstanbul 20'nci Ağır Ceza Mahkemesi, Başbuğ hakkında tahliye kararı verildi. Karar oy birliğiyle alındı.

Anayasa Mahkemesi'nin kararı üzerine alınan tahliye kararında, Yüksek Mahkeme'nin hükmüne dikkat çekildi.

Kararda, "Koruma önlemlerinden olan tutuklama, Anayasa Mahkemesi kararında ihlal edildiği belirtilen kişi hürriyeti ve güvenliği hakkı kapsamında kalmaktadır" denildi.

5 Ağustos'tan beri gerekçeli kararı yazmayan Ergenekon Mahkemesi'nin inceleme olanaklarını kısıtlayarak hak ihlaline yol açtığına dikkat çekildi.

Mahkeme; sabit ikametgah sahibi olması, sosyal durumu, tutuklu kaldığı süre ve delillerin toplanmasını da dikkate alarak tahliye kararını açıkladı.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

sıtkı gündoğan :

kin ile yoğrulanlar vali, savcı, hakim oldular. önce vatanın bekçilerini yok etmek ile işe başladılar. onun için kaybettiğimizi bulmanın sevincini yaşıyoruz.

burhan caglar :

sayın ılker başbuğ pasam dik dur yüce türk milleti arkanda çünkü bizler var oldukca allah şahit ki türkiye cumhuriyetini kimse yıkamaz

aLEV dİREK :

ssevi̇ndi̇ri̇ci̇ haber gerçek suçlularinyolsuzluklarini örtbas etmesi̇ne dönüşmesi̇n,boşa yatanlarin yeri̇ni̇ gerçek suçlular almali iayın i̇lker başbuğ şuan konuşmasinda hesaplarin sorulmai konusunda i̇çi̇mi̇zi̇ rahatlatti,hi̇ç ki̇mse genelkurmay başkanimizi hapse atanlarin cezasini vermeli̇,tekrar adalet yeri̇ni̇ bulmali

E$refpa$ali Yörük Efe :

(2)- káh canlarina kiydirtilan... káh canlarina kastedilen... káh da kahirlarindan dermansiz dertlere dü$ürülen... atatürkcü vatanseverlerimizi de yadediyor, veee... hasta dü$(ürüle)nlere acil $ifalar... rahmete kavu$anlara tanridan rahmet... bagriyanik ailelelerine de sabir ve ba$ sagliklari diliyorum, bu vesileyle! ammaaa, bu zifiri kaskara karagünlerin, aydinlik yarinlari da gelecek, elbet! bu, yurt icli, yurt di$li, okyanuslar öteli, ab/abd/israil`li emperyalist u$akliklarina soyunan i$birlikci, ajan, dinci dinsiz hrsizlarin; vatana ihanrt, vatan hainliklerine varan binbir suclarini dirhemine kadar hesap verecekleri atatürkcü, atatürklü, adaletli aydinlik yarinlar da gelecek, elbet! gün ola harman ola!!!

E$refpa$ali Yörük Efe :

(1)- canimiz, cananimiz, son kalemiz, vatanimiz kinali atatürk türkiyemizin üniter yapi/ ulus devlet/ laik sistemine sevdali olmalari/ olmamiz suc imis gibi, sanki... ílker basbug pasamiz gibi, gece yarilari kozmik odalari ve yataklarindan sökülüp... agizlari ve kalemlerine kilt, ellerine zincirler vurulan... sorgusuz, sualsiz zindanlara tikilip... yillarden beridir halá süründürülen... daha nice atatürkcü vatanseverler var ki geride, dostlar! velhasil, í. basbug pasamizin saliverilmesi gibi bazi anlar vardir ki... bir yandan iciniz burukca sevinirken... öbür yandan da iciniz kan aglar! yine de, gaspedilen özgürlügüne kavusmasi dolayisiyla her halükarda önce kendileri, ve... es, dost, coluk,cocuk, aile efradi ve yakinlarini cani gönülden kutluyor... ayrica da, bunun, hürriyetlerine daha halá kavusamamis atatürkcü nice vatanseverlerimiz yoluna hayirlara vesile olmasini dileyip...

Sonya :

Cok sevincliyim turkiyem adina mustafa kemal askerleriyiz hepimiz

ÖNDER KADAN :

bütün yurtseverler derhal tahli̇ye edi̇lmeli̇di̇r.....

Tolga :

F tipi tutsakliktan vataniniza hosgeldiniz komutanim adalet yerini buldu bulacakta gencler geliyor komutanim gencler arkanizda ...

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder