banner864

İlker Başbuğ'dan tahliye sonrası ilk açıklama 07 Mart 2014, 20:35

Kumpaslarla esir alınan 26 Genel Kurmay Başkanı İlker Başbuğ'un tahliyesi Türkiye'yi ayağa kaldırdı. Başbuğ'u İşçi Partili ve TGB'li binlerce kişi Mustafa Kemal'in Askerleriyiz sloganı karşıladı. Başbuğ, 26 ay sonra yaptığı ilk açıklamada mücadele vurgusu yaptı.
İlgili Galeriye Git İlker Başbuğ'un tahliyesinden kareler
Türkiye Cumhuriyeti 26 Genel Kurmay Başkanı İlker Başbuğ 26 ay süren tutsaklığın ardından tahliye oldu. Başbuğ'u Silivri Cezaevi önünde binlerce İşçi Partili ve TGB'li, Mustafa Kemal'in Askeriyiz sloganı ile karşıladı.

Başbuğ, konuşmasına 26 ay önce yaptığı konuşmasını hatırlatarak başladı.

Konuşmasının tonunu gittikçe artıran Başbuğ, kumpas odaklarına seslendi.

Başbuğ diğer Ergenekon-Balyoz tutuklularının da suçsuz olduğunu vurguladı.

Tahliyesinin başlangıç olduğu söyleyen Başbuğ, "artık kimse içerde kalmayacak" dedi.

Başbuğ, konuşmasında destek olduğu için sık sık Türk Milleti'ne teşekkür etti.

Türkiye'de hukuk sağlanması için kumpasçıların yargılanmasını gerketiğini belirten Başbuğ, "Teğmen Mehmet Ali Çelebi'ye kumpas kuranlar bellidir "dedi.

Tarihi karşılamada İşçi Partisi Genel Başkan Vekili'nden, üyesine kadar çevre illerdeki gücünü seferber etti. Mustafa Kemal'in askerleri TGB'liler de konvoyunun en başında Başbuğ'u Silivri'den uğurladı. MHP ve HEPAR bayraklarının da yer aldığı karşılamada CHP'den hiçbir yöneticinin olmaması dikkat çekti.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

okan ozbek :

Kim bu vatan uğruna hayatından birşeyler feda etse bu bazi kesimleri rahatsız ediyor biz bu vatan için ölmeye bile raziyiz sen rahat ol paşam geçmiş olsun

türker toprak :

geçmiş olsun paşam cumhur başkanlığında görmek isitiyoruz

mehmet ceyhan :

atatürkün yaşadığını anlıyorum bu cumhuriteti anladımki kimse yıkamayacak allahım yaratanım temelinini sağlam atmış bakmayın hırsızlara yakalandılar fazlasıyla bedelini ödeyecekler...

aydin candan :

Geçmiş olsun paşam

recep Tandoğan :

Hos geldin dünyaya

Nusin Sen :

Cok zor gunler yasiyorken,en zor gunleri siz yasayarak aramiza dondunuz.Artik yanimizdasiniz.Guclendigimi,umutlandigimi hissediyorum.gecmis olsun pasam.

Gulsen Gonul :

Pasam hos geldiniz, siz basimizin taci gonlumuzun sultani ulkemizin cumhurbaskanisiniz.Saygilarimla...

Selman öz :

Genelkurmay başkanına yakışır bir açıklama. Kutlarız. Türkiye cumhuriyeti kurucusu ve O'nun ardından yürüyenlerle çok daha güzel. Bunu zaman içinde herkes görecek. Devletten Para çalanlar ve çocuklarına hırsızlık taktiği verenler bu cumhuriyetin evlatları olmazlar.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar