banner864

İlsever'den Hollande'ye sert tepki 28 Ocak 2014, 20:17

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande'ın, Çankaya Köşkü'nde "soykırımı inkar yasasını uygulayacağız" sözlerine yanıt İşçi Partisi'nden geldi. İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ferit İlsever, Hollande'ın küstahça davrandığını, Cumhurbaşkanı Gül'ün ise bu küstahlık karşısında sessiz kaldığını söyledi.
Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Köşk'te "soykırımı inkar edene ceza uygulayacağız" sözlerine Cumhurbaşkanlığı sessiz kaldı, en sert tepki ise İşçi Partisi'nden geldi. İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Talat İlsever, Hollande'ın tavrını yavuz hırsıza benzetti, Gül'ün sessiz kalmasını eleştirdi.

İlsever, Hollande'ın AİHM kararının yanı sıra kendi ülkesinin Anayasa Mahkemesi kararını da tanımadığını söyledi.

"Hukuki zafer kazandık, şimdi taarruza geçiyoruz" diyen İlsever, Ulusal Kanal'dan Fransa Cumhurbaşkanı'na seslendi, sözde soykırımın 100'üncü yılında Avrupa'da yapılacak büyük kampanyayı açıkladı.

ulusalkanal.com.tr
 

Etiketler

Yorumlar

EMEL DEMIR :

Olsun bu is bize dussun niyet belli kimden cekinecegiz ? Mademki bunu Dogu Perincek ispatladi devaminida getirir! Ama cok yurt sever CHP nerde diye soralim aslinda canlar?

sydneyden turan :

kendiside ermeni olan bir insan niye turklerin hakkini savunsunki yine is bizim isci partisinin sirtina bindi yolunuz acik olsun sevgili isci partililer.

İbrahim GÜNDOĞAN :

fransa cumhurbaşkanının türkiye topraklarında sarfettiği "soykırımı inkar edene ceza uygulayacağız" sözlerine milletçe tepki göstermeliyiz. neden bu konu son zamanlarda sadece talatpaşa komitesi ve işçi partisinin sorunuymuş gibi önemsizleştiriliyor? çoğu medyada doğu perinçekin türkiye adına ermeni soykırım yalanına karşı kazandığı büyük hukuk savaşı ve zaferinden neredeyse hiç değinilmedi.... toplum olarak silkinip, gerekli zamanda ve gerekli yerlerde milli konularda tepki vermeyi bir vatandaşlık borcu haline getirmemiz gerekiyor...

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar