banner864

''İmam'' Zaman'ı ziyaret etti 30 Aralık 2013, 13:26

Cemaatin emniyet imamı olduğu öne sürülen Osman Hilmi Özdil'in rüşvet ve yolsuzluk operasyonlarından bir gün önce Zaman Gazetesi'ni ziyaret ettiği ortaya çıktı. Özdil'in 2 saatlik ziyarette gazetenin üst yönetimi ile görüştüğü iddia ediliyor.
Emniyetteki cemaat örgütlenmesinin lideri olduğu belirtilen Osman Hilmi Özdil'le ilgili önemli bir iddia daha ortaya atıldı. Özdil'in rüşvet ve yolsuzluk operasyonlarından bir gün önce Zaman Gazetesi'ni ziyaret ettiği iddia edildi.

Sabah Gazetesi'nde ye alan habere göre Özdil, Zaman Gazetesi'nin üst yönetimiyle iki saatlik bir toplantı gerçekleştirdi.

Haberde Özdil'in 13.40'da Zaman Gazetesi'nin protokol kapısından giriş yaptığı ve 15.47'de gazeteden ayrıldığı belirtildi.

Özdil'in operasyon sonrasında görevden alınan bazı emniyet mensupları ile buluştuğu da iddia edildi.

İddiaya göre, Özdil basınla temasını cemaatin medya imamı H. S. üzerinden yürütüyor. H. S.'nin en önemli görevi ise operasyon dönemlerinde emniyet ve yargıdan aldığı bilgi ve belgeleri basına sızdırmak olarak ifade edildi. Teknik takibe takılmamak için belgelerin e-posta yerine harici disklerle servis edildiği de iddialar arasında.

Sabah Gazetesi, Özdil'in 14 Mart 2013'te körfez bölgesinin önemli finans merkezlerinden Dubai'ye bir seyahat gerçekleştirdiğini de iddia etti.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar