banner864

İmralı'daki Öcalan görüntülerine PKK'dan 3. açıklama 11 Şubat 2014, 18:40

Abdullah Öcalan'ın 1999'daki sorgu görüntüleriyle ilgili PKK'nın Kandil Kanadı'ndan 3. açıklama geldi. KCK yürütme Konseyi üyesi Mustafa Karasu "Zaten PKK ilk çıktığında en fazla çatıştığı güçlerden birisi İşçi Partisi'ydi" dedi. Karasu da görüntülerin montajlı olduğunu iddia etti.
1999 yılına ait bu görüntüler Abdullah Öcalan eliyle yürütülen Bölünme açılımı sürecinde taşları yerinden oynattı.

Bölünme ve özerklik ilanı hesapları yapan PKK, süreci bitiren görüntülerle ilgili 3. açıklamayı yaptı. KCK yürütme Konseyi üyesi Mustafa Karasu, açıklamasında doğrudan İşçi Partisi'ni hedef aldı.

"Zaten Doğu Perinçek ve çevresinin yayınladığı bu görüntüleri en fazla dillendiren de, kullanmak isteyen de yeminli Apo ve PKK düşmanı bazı Kürtlerdir. Güya bunlar birbirine iki zıt kesimdir. Şovenist milliyetçi Türkçülerle milliyetçi Kürtçüler diyelim. Türk milliyetçisi, Türk şovenizmiyle Kürt milliyetçiliği birbirine şiddetle karşıdır. Ama sıra PKK'ye geldiğinde hepsi ortaklaşmaktadır"

ANF Ajansı'na konuşan Mustafa Karasu "Zaten PKK ilk çıktığında en fazla çatıştığı güçlerden birisi İşçi Partisi'ydi" dedi. Karasu "Öcalan itibarsızlaştırılmak isteniyor" dedi.

"Onlar Kürt Özgürlük Hareketi'ni saf dışı mı etmek istiyorlar? Önderliği itibarsızlaştırmak mı istiyorlar? O zaman bizler Önderliğe daha fazla sahip çıkmalıyız. Bunun için de Önderliğin düşüncesini ve paradigmasını her yerde pratikleştirmeliyiz"

ulusalkanal.com.tr

 

Yorumlar

rahim :

tammını yayınlayı bir kürt olarak istiyorum

rahim :

arkadaşlar ğörüntünün tamamını yayınlarlarsa insanlara daha inandırıcı olur hepsini yayınlasınlar o zaman insandakı soru işaretleri kalmamış olur.

mdd :

evet doğru, pkk ilk günden beri ip ile çatışıyor. nedenini de söylesene. çünkü abd ve taşeronlarına karşı mücadele eden tek örgüt işçi partisidir.

Selami candurmaz :

Önder'in paradigmasını pratiğe taşıyacaklarmış! Adam da önderlik hal mi kamış. Apo'yu Dinlerken, bu denli karakter yapısı bozuk olan bir insanın nasıl önder diye anıldığına hayret ettim. Kağıttan kaplan. Deniz gezmiş 21 yaşında asılmaya giderken ne demiş, bu önder bozuntusu rahat koltuğunda ne diyor, iyi dinleyin.

mdd :

ip, basın açıklamasında ham görüntülerin cd sini bdp, hdp, kck, pkk lılara vermeye hazır olduğunu söyledi, ama kimse almadı. şimdi ham görüntüler yayınlanınca ne diyeceksiniz bakalım.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder