banner864

“İmza Dursun Çiçek'in“ diyen 5 Adli Tıp'çı görevden alındı 12 Ocak 2014, 18:15

AKP-cemaat savaşının ardından Adli Tıp Kurumu Fizik İhtisas Dairesi'nde 32 personelin görevden alındığı ortaya çıktı. Görevden alınanlar arasında, İrticayla Mücadele Eylem Planı incelemesinde Dursun Çiçek'i suçlu gösteren 5 Adli Tıp üyesi de yer aldı. "İmza Dursun Çiçek'in eli ürünüdür" şeklinde görüş belirten Eyüp Kandemir, Gürol Berber, Bülent Özata, İsmail Çakır ve Lokman Başer'in görev yerleri değiştirildi.
İrticayla Mücadele Eylem Planı olduğu iddia edilen metinle ilgili önemli bir gelişme yaşandı.

Sabah Gazetesi'nin haberine göre, cemaat operasyonu kapsamında Adli Tıp Kurumu Fizik İhtisas Dairesi'nde görevli 32 personel görevden alındı. 32 Adli Tıpçı arasında, Dursun Çiçek ile ilgili "ıslak imza" raporunu veren 5 Adli Tıp uzmanı da bulunuyor.

Eyüp Kandemir, Gürol Berber, Bülent Özata, İsmail Çakır ve Lokman Başer isimli üyelerin cemaat operasyonu kapsamında pasif görevlere atandığı belirtildi.

11 üyenin görev yaptığı kurulda, "imzanın kime ait olduğu tespiti yapılamaz" diyen 4 üye ise görevlerinde kaldı.

Görevden alma işlemi, "İmza Dursun Çiçek'e ait" içerikli raporun tartışmalı olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi. Çiçek'in kızı ve avukatı İrem Çiçek, Dursun Çiçek'i aklayan bilirkişi raporlarını paylaştı.

“Beş "imza inceleme uzmanı olmayan" kişi sonunda görevden alınmış! Haksız yere zindanlarda ömür geçirenlerin tamamı özgürlüğüne kavuşana kadar bıkmak yok. Ancak mahkeme çelişkili raporlara rağmen kovuşturma aşamasında rapor almaktan "nedense" kaçındı. Dursun Çiçek lehine onlarca delil varken aleyhe tek delil olan soruşturma aşamasında alınmış, şaibeli raporlar ile ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi!”

ulusalkanal.com.tr
 
Etiketler

Yorumlar

mehmet :

Bu kişilerin verdikleri raporlar yüzünden ülkede bir çok vatandaş mağdur durumda ne olacak bu ????

nursel sancak :

Ayni kisiler bizim dosyamizda da hayati onem arzeden imza skandalini rapora sundu.polis kriminal raporu ile celismesine ragmen

mehmet :

adli tıp kurumunda lokman başer ve h.bülent üner imzalı imza incelemesi raporları gerçeğe aykırı hazırlanmaktadır. benim olmyan imzaya benim olduğuna dair rapor veren adli tıp kurumunun raporundada lokman başer ve h.bülent üner imzası bulunmaktadır. adli tıp kurumundan çıkan imza incelemesi raporlarına tekrar bakılırsa adli tıp kurumundaki skandalın büyüklüğü ortaya çıkacaktır.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar