banner864

İnanılmaz iddia Özal ailesinden geldi 25 Ocak 2015, 17:42

 Öcalan'ı dayanak gösterdiler, Emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'ü suçladılar. 
Emekli Tuğgeneral Levent Ersöz, bir gizli tanık kumpasıyla, Eski Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ı zehirlemekle suçlanmıştı. Kumpas kısa sürede çöktü, Ersöz yargılandığı davadan beraat etti. Ancak Özal ailesi bu kez de kararı temyize götürdü.

Özal ailesinin avukatları tarafından Yargıtay’a sunulan temyiz dilekçesinde Abdullah Öcalan’ın tanık gösterilmedi oldu. Özal'ın zehirlendiği iddia edilen dilekçede, Abdullah Öcalan siyasi bir figür olarak değerlendirildi.

"Nitekim Turgut Özal’ın Cumhurbaşkanlığı döneminde yer alan siyasilerin birçoğu da bu görüştedir. Örneğin; Abdullah Öcalan dahi Turgut Özal’ın ölümünü suikast olarak değerlendirdiğini açıkça belirtmiştir"

Özal ailesi, bu iddialara dayanarak beraat kararının bozulmasını talep etti. Emekli Tuğgeneral Ersöz'ün avukatı Hulusi Şahin ise Özal ailesinin dilekçesini tam bir hukuk garabeti olarak değerlendirdi.

ulusalkanal.com.trYorumlar

av.yenal ünseli :

gerçekden de rahmetli özal ailesinin temyiz dilekcesi ve talepleri hukuk garabeti..katil veya katilleri başka yerde arayın muhteremler....!!!

Ah vatan :

öcalanı besleyenin pkk yı dstekleyenin özal olduğunu tahmin ediyorduk. bu gün bu tahminlerimizin isabetli olduğu ortaya çıkmıştır. ilk örtülü ödeneği özal yasalaştırmış. milletten habersiz pkk yı güçlendirmiş. ülkeyi bölünmenin eşiğine getirmiştir.irakın bölünmesini sağlamış kuzey irakta irak topraklarında kürt devletini kurdurmuş türk düşmanı olduğunu öğrenmiş olduk yüzlerce askermizin pkk tarafından katledilmesini sağlamıştır.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder