banner864

İngiliz Sefiri, Kılıçdaroğlu’ndan bakın ne istemiş! 27 Haziran 2015, 13:00

İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi Richard Moore ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu görüşmesinin ayrıntıları basına sızdı. Moore'un Kılıçdaroğlu'na, "Türkiye'nin sınırötesi opersayonu Ortadoğu'yu altüst eder. Türkiye Suriye sınırında maceralara savrulmasın. CHP bu konuda sorumluluk alıp rol oynayabilir" dediği ortaya çıktı.
İntiltere'nin Ankara Büyükelçisi Richard Moore'un CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na "Koalisyona girerek Suriye'nin kuzeyindeki Kürt koridoruna yönelik operasyonu engelleyin" dediği ortaya çıktı.

Aydınlık Gazetesi Yazarı Sebahattin Önkibar, Kılıçdaroğlu'nun İngiliz büyükelçi ile yaptığı görüşmenin ayrıntılarını köşesine taşıdı.

Yazıya göre, Richard Moore CHP Lideri Kılıçdaroğlu'na "sınırötesi harekat Ortadoğu'yu alt üst eder" dedi.

Önkibar, görüşmeden İngiltere Büyükelçisi'nin Kılıçdaroğlu'na "Ortadoğu için rol oynayabileceğini" ve "kurulacak koalisyon hükümetinde CHP'nin sorumluluk almasının önemine" vurgu yaptığını da belirtti.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

karaman sencan :

işid ingiliz örütü değilmi ,i̇ngi̇ltere ni̇n bölge üzeri̇ndeki̇ pi̇lanlari nedi̇r,almanya i̇ngi̇ltere ve ameri̇kaya karşi bölgede ki̇mlere si̇lah veri̇p eği̇ti̇yor,ameri̇ka türki̇yede ki̇mleri̇ eği̇ti̇p donatiyor,türki̇yeyi̇ oltaya takmaya karar verdi̇kleri̇nde türk ordusu ne yapacak,kendi̇ eli̇yle eği̇ti̇p donattiği güçlerlemi̇ savaşacak

mdd :

sen kimsin ukala

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar