banner864

''İnşaat durursa bırakırız'' 28 Nisan 2014, 14:05

BDP Diyarbakır İl Başkanı Zübeyde Zümrüt, Diyarbakır Lice'de PKK tarafından kaçırılan askerler ile ilgili açıklama yaptı. Zümrüt, "İnşaat durdurulursa askerler bırakılacak" dedi.
Diyarbakır Lice'deki protestolar sırasında PKK tarafından kaçırılan 2 uzman çavuş ile ilgili BDP Diyarbakır İl Eş Başkanı Zübeyde Zümrüt açıklama yaptı.

Milliyet Gazetesi'ne konuşan Zümrüt, PKK'lıların karakol inşaatının durdurulması durumunda askerleri serbest bırakacağını söyledi.

PKK'nın "İnşaatı durdurulsun" talebinin askerlere iletildiğini belirten Zümrüt, "İnşaat durdurulmadığı takdirde eylem devam edecek" dedi.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

Ferda :

Bdp derhal kapatılmalı, bunları şımartan vatan hainleride en ağır şekilde cezalandırılmalı

erdal eren :

23 Nisan günü Diyarbakır - Licede karakol yapımını protesto etmek amacıyla bdp il örgütü ve büyükşehir belediye başkanı Gültan Kışanak öncülüğünde licede çadırlar kurulmuş ve burada 15 i çocuk yaşta lise öğrencisi ile 35 üniversiteli genç örgütün dağ kadrosuna katılmışlardır.Bugün Selahattin Demirtaş çocukların kaçırılmadığını kendi istekleri ile daga çıktıklarını belirtmiştir, burdan selahattin demirtaşa şunu sormak istiyorum kendi çocuğu 14 yaşında baba ben evlenecem dediğinde tepkisi ne olacak acaba çocuğum ne istiyorsa onu yaparım mı diyecek merak ediyorum doğrusu.Radikal gazetesinden bu konuyu gündeme getirmesini ve 14-15 yaşlarındaki çocukların ailelerine teslim edilmesi hususunda gereken yazılı ve görsel medya desteğini sağlamalarını rica ediyorum.

muharrem elçi :

kürdistanın kurulmasına izin verilmezse bütün ordunuzu esir ederiz gibi bir şey bu.devleti ve orduyu bu kadar aciz duruma düşürenlerden bunun hesabı sorulacaktır mutlaka

Murat Ucer :

rezalet, bdp niye hala resmen teror yaptigi halde sorgulanmiyor bu rezalete goz yumuluyor

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder