banner864

İnşaat Mühendisleri Odası’ndan çarpıcı açıklama 04 Eylül 2014, 16:35

İnşaat Mühendisleri Odası, İstanbul Avcılar'da yıkılan üst geçit ile ilgili çarpıcı bir açıklama yaptı. İnşaat Mühendisleri, böyle bir kazada üst geçidin yıkılmaması gerektiğini vurguladı. Bu açıklama sonrası gözler üst geçidi yapan NAS ve Özyurt inşaat şirketlerine çevrildi. Bu firmaların, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden birçok ihale daha aldığı öğrenildi.

Avcılar'daki üst geçit paylaşan: ulusalkanal
İstanbul Avcılar'da sıvı yüklü tankerin çarpması sonucu yıkılan üst geçit tartışma yarattı. Uzmanlar, üst geçidin bu çarpma sonucu yıkılmaması gerektiğini savundu, geçidin yapılışı sırasında ihmali gündeme getirdi.

İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi'nin açıklamasında da aynı noktaya vurgu yapıldı.

Mühendisler, üst geçitin proje aşamasında Oda'dan onay almadığını belirtti.

Köprünün proje aşamasının çok önemli olduğunu vurgulayan mühendisler, üst geçidin bu kaza ile yıkılmaması gerketiğini söyledi.

Mühendisler, yıkılan üst geçitte, 2 yıl önce de benzer bir kaza yaşandığını hatırlattı.

Yaşanan bu tartışma sonrası gözler üst geçidi yapan NAS İnşaat ve Özyurt A.Ş.'ye çevrildi. Bu firmaların İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden bir çok yapım ihalesi daha aldığı öğrenildi.

NAS İnşaat ve Özyurt A.Ş.'nin İstanbul’da birçok yol yapım işi dışında okul, AVM, rezidans, camii gibi projelerinde mimarı olduğu bilgisine ulaşıldı.

Üst geçidin üzerine çöktüğü kamyonetin içinde hayatını kaybeden 38 yaşındaki Yusuf Kaya Beylikdüzü'nde kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı..

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder