banner864

İnternet sansürü 12 Mart 2014, 15:15

Başbakan Erdoğan, Şanlıurfa dönüşü uçakta internet sansürü ile ilgili konuştu, RTÜK'ün konu ile ilgili düzenleme yaptığını açıkladı. Erdoğan Ergenekon tahliyelerini de değerlendirdi, "darbe girişimi yoktur diyemem." dedi.
Şanlıurfa dönüşünde uçakta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başbakan Erdoğan, Facebook ve Youtube sansürü hakkında konuştu. Erdoğan, RTÜK’ün konuyla ilgili bir düzenleme yaptığını söyledi.

Facebok, Youtube ulusal güvenliği tehdit eder mahiyet arz etmeye başladı. Batı’da böyle durumlarda uyarı yapılıyor ve yayınlar kesiliyor. Bizde bunlar yayınlarını din adına devam ettiriyor. Yasal, anayasal suçlar işliyorlar. Montaj, dublaj yapıyorlar. Buna bir çerçeve bulmak lazım. RTÜK bir hazırlık yapıyor. Ama ben komple bir kapatmadan söz etmedim. Ama tamamen kapatma gibi bir şey söz konusu olamaz.
Erdoğan Ergenekon tahliyeleri ile ilgili de konuştu. "darbe girişimi yoktur diyemem." dedi.

Darbe girişimleri olmamıştır diye düşünmem mümkün değil. Ben başımı kuma gömemem. Darbe girişimlerine hükümete yönelik yasalara ve demokrasiye aykırı hareketlere dair kamuoyuna yansıyan onca ses kaydını ve delili nasıl görmezden geliriz. Partimizin kapatılmasının iyi olacağı şeklinde verilen beyanatları nasıl unuturuz. Tüm bunlar hepimizin gözleri önünde oldu. Dolasıyla bu girişimlere karşı farklı bir tutum içinde değiliz. Darbe yoktur, darbe girişimi yoktur diyemem. Ayrıca mahkemenin verdiği kararın beraat değil tahliye olduğu gözden kaçırılmamalı. Bundan kurtuldum diyenler var ama olmaz.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder