banner864

İnternete erişiminiz artık 4 saat içinde engellenebilir 20 Ocak 2015, 13:19

AKP tarafından verilen kanun teklifine göre TİB, mahkeme kararı olmaksızın, bir internet sitesine erişimi 4 saat içinde engelleyebilecek.
Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı ile ilgili yeni kanun teklifi meclise sunuldu. Bundan böyle, mahkeme kararı olmaksızın internete erişiminiz engellenebilir.
Kanun teklifini AKP Konya Milletvekili Kerim Özkul verdi. Teklife göre TİB, başbakanlık ve bakanlıkların talebi üzerine "hakim kararı olmadan" internette “içerik çıkarma veya erişimin engellenmesi kararı” verebilecek.

Sansür, TİB’e bildirildiği andan itibaren dört saat içinde yerine getirilecek. TİB, internet sitelerindeki içerikleri dört saat içinde kaldırabilecek ya da erişimi tamamen engelleyecek.

TİB, suça konu internet içeriklerini oluşturan ve yayanlar hakkında cumhuriyet başsavcılığına suç duyurusunda bulunabilecek. Yasaya uymayana para cezası da gündemde. Erişimin engellenmesi kararını yerine getirmeyen erişim sağlayıcılara 50 bin liradan 500 bin liraya kadar idari para cezası verilecek. 

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Tarik :

pislikleri ortaya cikmasin diye internet erisimini engelleyebilirler ama insanlar degisik yollardan internete ulasabilirler.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar