banner864

İnternette sansür dönemi 07 Şubat 2014, 20:13

İnternete ağır sansür koşulları getiren yasa tasarısının Meclis Genel Kurulu'nda kabul edilmesi, tartışmaları ve itirazları da beraberinde getirdi. Yasa, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından onaylanırsa yürürlüğe girecek. Özel hayatın gizliliği hakkını yerle bir eden düzenleme, yurttaşlar tarafından da tepkiyle karşılandı.
AKP'nin sanal ortamda tam denetim kurmasına neden olacak yeni internet yasa tasarısı Meclis Genel Kurulu'nda kabul edildi. Yasanın kabulünün ardından, yasakçı internet düzenlemesine tepkiler yükseldi.

Yasaya göre, internet siteleri mahkeme kararına gerek kalmadan Telekominikasyon İletişim Başkanlığı ve Ulaştırma Bakanlığı tarafından 4 saat içinde kapatılabilecek.

Yasa öyle bir uygulama getiriyor ki 34 milyon internet abonesinin bütün hareketleri izlenebilecek. Dahası abonelerin internet üzerinde hareketleri Telekominikasyon İletişim Başkanlığı tarafından iki yıllığına kayıt altında tutulacak.

Kullanıcıların hangi sitelere girdiği, sitelerde ne kadar kaldığı, cep telefonlarından hangi uygulamaları kullandığı tespit edilecek.

Yasa bir çok yönden hukuka aykırılıklar taşıyor.

ulusalkanal.com.tr


Etiketler

Yorumlar

G_force :

Özgürlük dünyanın en büyük yalanı oldugunu kanıtladınız bravo

Mehmet altındağ :

Lan ben hep akp yi tutardım adam geldi bütün internetimizi kapatti kardeşim bu kadarda olmaz bea

mücahit danısman :

Özel hayatın gizliliği ilkesi nerde kaldı. Sonra yok biz demoktik bir ülkeyiz artık insanlar her vakit takip altında mı olacak. Bununla ilgileneceklerine ülkedeki sorunlarla ilgilensinler ülkeyi soyduklarını bile bile göz yumanlar şimdi gelmiş özgürlüğümüzü kısıtlıyor eğer bu ülke demokrasiyle yönetiliyorsa kimse bana sormadan benim özgürlüğümü kısatlamaya hakları yoktur.

Can Fedan :

Smdi bir sahis cinsel icerikli bir siteye giris yapsa bu bilinecek ve kayit altina alinacak peki sonra nolacak cezami yicek yahut baska bir durumlami karsi karsiya kalacak ?

M.A. :

Onların asla böyle bir şey yapma hakları yok. Tek bir internet sitesini bile yasaklamaya hakları yok. BEN ÖZGÜRÜM!

kaan kartal :

yakında nefes almayada ceza gelcek

mehmet :

olmaz böyle birşey ya

BÜLENT BİLGİN :

12 yildir akp tüm hukuku yok etti zaten bu sosu olur ancak.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar