banner864

Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Kasapoğlu: Mesut Barzani, Türk kenti olan Kerkük’ü istiyor 09 Mayıs 2015, 20:31

Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Mahmut Kasapoğlu “Irak Bölgesel Yönetim lideri Mesut Barzani'nin, Kerkük’ü ele geçirmek istediğini" söyledi. Ulusal Kanal’a konuşan Kasapoğlu, Kerkük’te Türkmenlere baskıların arttığını, AKP Hükümetinin ise bunlara ses çıkartmadığını söyledi.
Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Mahmut Kasapoğlu, Barzani güçlerinin Kerkük’ü ele geçirmek istediğini söyledi.

Kuzey Irak Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani’nin Washington görüşmesini değerlendiren Kasapoğlu, Barzani’nin Kerkük hedefinin çok tehlikeli sonuçlarının olabileceğini belirtti. 

Kasapoğlu, Türkmenlerin ürklerinin maruz kaldığı uygulamalara dikkat anlattı. 

Barzani’ye bağlı Peşmergenin Kerkük Üniversitesi Rektörü, aynı zamanda Türkmen olan Abbas Taki’yi makam odasında silah zoruyla tehdit ettdildiğini hatırlatan Kasapoğlu, baskının boyutunun arttığına işaret etti. 

Kasapoğlu’na göre bu uygulamalara karşı Türkmenler silahlandırılmalı.

Kasapoğlu Amerika eşgüdümünde Peşmerge ve Irak güçleri tarafından hazırlıkları sürdürülen Musul Operasyonu'na da değindi. Önemli bir iddia ortaya attı.

HABER: GÖKHAN ÇELİK
KAMERA: MEHMET ALİ GÜLSEVEN

ulusalkanal.com.trYorum Gönder