banner864

İran'dan Ergenekon değerlendirmesi 21 Şubat 2013, 16:54

"Görev örgütlü mücadele" diyen Eski Genelkurmay İstihbarat Başkanı Korgeneral İsmail Hakkı Pekin'le ilgili olarak İranlı yetkililerden çarpıcı bir değerlendirme geldi.
İranlı üst düzey askeri kaynaklar, Pekin'i yakından tanıdıklarını belirtti, "bölgesel işbirliği için önemli hizmetleri oldu" dedi. İranlı yetkililere göre tutuklanan subaylar, Amerika'nın bölgedeki planlarına karşı tavır alan isimler.
 
Balyoz tertibiyle tutsak edilen subaylarla ilgili İranlı yetkililer, Ulusal Kanal'a konuştu. Üst düzey askeri yetkililer, "pek çoğunu yakından tanıyoruz, Amerika'nın bölgedeki planlarına karşı tavır alan komutanlar" değerlendirmesini yaptı.
 
Eski Genelkurmay İstihbarat Başkanı Korgeneral İsmail Hakkı Pekin'i yakından tanıdığını belirten İranlı üst düzey askeri yetkili, Pekin'le birçok kez görüştüklerini belirtti. İranlı yetkili Korgeneral Pekin'le ilgili olarak "bölgesel işbirliği için önemli hizmetleri oldu" değerlendirmesini yaptı.
 
Süreci kaygıyla izlediklerini belirten İranlı yetkililer, "tutuklanan subayların ortak noktası amerikan politikalarına alet olmamaları" dedi.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

vatansever :

sagir sultan bile biliyor düzmece oldugunu

Ali Sarıkaya :

askerlerimizin birçoğu m. k. atatürk'ün askeri̇dir.askerlerimiz bağimsizliği ve özgürlüğü içselleştirmiş bi̇rer kahramanlardir. bunu şeriatla yönetilen iran anladi da bizdeki̇ bazilari hiç anlamadi. yazik çok yazik.

Turan Kirat :

subaylara karsi bu tutuklamalar ve iftiralar Turkiyede toplanan biderberg group toplantisindan hemen sonra meydana geldi 2007'de . demekki bir baglantisi var. bu gizli hic aciklama yapmayan group'un ne halt ettiklerini aciklamasalarda biliniyor. arastirmanizi yapin , ogrenin.

omer durdu :

irani abd ve yandaslarina karsi dimdik durusuna selamliyorum bizimkiler ise zavlalli korkak tasaronlardir

Ataturk1 :

komsumuz iran da gercekleri bilmektedir, tipki tc halkinin bildigi gibi. iktidarin %50 diye tanimladigi kesimden suphemiz buyuktur, sayin abdullatif sener de o yuzdenin icinde idi, ancak degisen iktidar yonelimi ile kendi desteklyiclerini bile kaybetmistir, %50ye guvenmesin akp. musluman dunyasi akpyi affetmeyecektir. saygilarimizla

CANCAN26 :

bop projesi ve akp ni̇n önündeki̇ engeller sonucu...

MOguzalp :

iran bile bizde neler oldugunu beliyor artık daha dogrusu dünya biliyor bunları fakat bu çok uzun sürmeyecek galiba.

ATATÜRKÇÜ NEFER :

ülke iyi durumda değil bugünkü hükümeti tarih birgün afetmicektir

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar