banner864

İran'dan silahlanma çağrısı 29 Temmuz 2014, 13:09

İran’ın dini lideri Ali Hamaney, İslam ülkelerine İsrail’e karşı Hamas’ı silahlandırma çağrısı yaptı. İsrail'i "kuduz köpek" olarak tanımlayan Hamaney, İsrail'in Gazze’de "soykırım" yaptığını söyledi.
İran'ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney İsrail'e çok sert mesajlar gönderdi. İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını "soykırım" olarak niteleyen Hamaney, Filistinlilerin silahlandırılması gerektiğini söyledi.

İslam ülkelerine İsrail'e karşı Hamas'ı silahlandırma çağrısı yapan Hamaney, İsrail'i "kuduz köpeğe" benzetti. Ali Hamaney, Ramazan Bayramı dolayısıyla Tahran’da yaptığı konuşmada, AB ve ABD’yi de eleştirerdi, bu ülkelerin Filistinli savaşçıların savaşma kapasitelerini düşürmeye yönelik çalıştığını belirtti.

İsrail ile ilgili ise Hamaney, "Bu kuduz köpek, bu aç gözlü kurt, masum insanlara saldırdı. İnsanlık buna tepki göstermeli. Bu bir soykırımdır, tarihi bir felakettir" dedi.

Hamaney, "İsrail gece-gündüz masum insanları öldürüyorken bu kadın, erkek ve çocuklar kendilerini savunmaya çalışıyor. Şimdi Amerikalılar ve Avrupalılar Filistinlilerden silahlarını da teslim etmelerini istiyor ki İsrail onları hiçbir dirençle karşılaşmadan yok etsin. Herkes, kimin imkanı varsa, özellikle İslam dünyasında, Filistinlileri silahlandırmak için ellerinden geleni yapmalıdır" ifadelerini kullandı.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

emre bulut :

adamsın

murat yarımbaş :

İsrailin yaptığı alçaklıktır soykırım yapmak tır buna devlet olarak dur demeliyiz .bunu yapabilecek güçteyiz

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar