banner864

''İşbirliğini savunanlar var'' 03 Mart 2014, 14:01

CHP'de en çok konuşulan konu cemaat ile ilişkiler... CHP Mİlletvekili Birgül Ayman Güler, "CHP içerisinde bile Gülen Cemaat'i ile işbirliğini savunanlar bulunuyor" dedi. CHP'nin 18. dönem milletvekillerinden Musa Gökbel de 17 Aralık’tan bu yana CHP'nin cemaat sözcülüğü yaptığını belirtti.
CHP'nin cemaat ile olan ilişkisine eleştiriler gelmeye devam ediyor. CHP İzmir Milletvekili Prof. Dr. Birgül Ayman Güler, İstanbul'da "Devrim Yasalarının 90. Yılında Kadın" panelinde konuştu.

Güler, "CHP içerisinde cemaatle işbirliğini savunanlar var" dedi.

Güler, "laik cumhuriyette tarikat ve benzeri oluşumların yeri olmadığını" da sözlerine ekledi.

CHP-Cemaat ilişkisine bir itiraz da 18. Dönem Milletvekili Musa Gökbel'den geldi. Gökbel, CHP yönetiminin cemaatin sözcülüğünü yaptığını belirtti.

Gökbel, ses kayıtlarının CHP'ye nereden geldiğini sordu.

Musa Gökbel, CHP'lilere seslendi. "Cumhuriyet Halk Partisi Cemaat Halk Partisi oluyor" dedi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

muharrem elçi :

sayın güler sizi işçi partisinde görmek istiyoruz.çünkü savunduğunuz şeyler artık atatürk'ün kurduğu chp ile alakası kalmayan partinizin görüşleri değil.takım tutar gibi chp'yi tutmadığım için ben işçi partisine geçiş yaptım.adaşım olan partidaşınız ve sizin gibi değerli vekillerimiz işçi partisine bekliyoruz.saygılar

TC.Vesile kaynar :

olabilir neden olmasın 12 yıldır akp li idi yolları ayrıldı herkez hürdür istediği tarafa gecebilir akp lilerin ödü kopuyor

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder