İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Zeynep Küçük cezaevine giriyor! 15 Aralık 2014, 13:55

İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Ankara’da düzenlediği basın toplatısında, F Tipi yargının yargı tarihinde bir örneği daha görülmeyecek bir operasyonla cezaevi yolunu açtığı İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Avukat Zeynep Küçük’e yapılan operasyonun gerçek nedenini kamuoyuyla paylaştı.

Perinçek şöyle konuştu:

Partimizin Merkez Yürütme Kurulu üyesi, Genel Başkan Yardımcımız Avukat Zeynep Küçük’e F-Tipi yargı tarafından 2012 yılında verilen 1 yıl 15 gün hapis cezası, Yargıtay 4. Ceza Dairesi tarafından onandı.

Cezanın gerekçesi, Ergenekon duruşmaları sırasında üye hakimlere hakaret ettiği iddiasıdır.

Cezanın dayanağı, mahkeme kaleminde Küçük’ün söylediği bir “sözcük” nedeniyle arkasından tutulan zabıttır.

Cezanın özelliği, Yargı tarihinde bir örneği daha bulunmayacak şekilde hiçbir hukuki imkandan yararlandırılmaksızın cezaevine girmesini sağlamaya yönelik olmasıdır.

Bu cezayı farklı kılan ise, hakkında bu şekilde hüküm kurulan ve kesinleştirilen tek avukat olmasıdır.

Bu ceza, Yargı içinde yuvalanan F-Tipi çetenin marifetidir.

Genel Başkan Yardımcımız Zeynep Küçük, Ergenekon yargılamasında 6 yıl görev yapmış bir avukattır. Meslek hayatı boyunca hakkında “hakaret” nedeniyle hiçbir adli veya idari işlem yapılmamıştır. Sabıkası yoktur ve verilen ceza 2 yılın altındadır.

Ancak, Silivri Ağır Ceza Mahkemesi’nin o günkü hâkimleri ve şimdiki Yargıtay 4. Ceza Dairesi, tüm emsallerini de göz ardı ederek, cezayı ertelememiş, hükmün açıklanmasını geriye bırakmamış ve bu şekliyle cezaevinde infazı zorunlu kılmıştır.

Silivri Ceza Mahkemesi aynı nedenle başka avukatlar hakkında da hüküm kurmuş ama bu düşman hukuku sadece Zeynep Küçük için uygulanmıştır.
Ayrıca, Yargıtay 4. Ceza Dairesinin benzer durumlar için verdiği tüm kararlar da mahkeme kararlarının bozulması yönündedir.

Hukukla ilgisi olmayan bu kararlar silsilesi, Partimizin doğrudan hedef alındığını göstermektedir. Hedefe koyan da uzun yıllardır iktidar olanakları kullanılarak yargı içine yerleştirilen F-Tipi çetedir.

F-Tipi çete yargıdan ve bütün devlet kurumlarından temizlenmedikçe ülkemizde hukuktan söz etmek mümkün olmayacaktır. Toplum adil yargıya susamıştır. İşçi Partisi, bu talebi programının ön sıralarına yerleştirmiştir.

Halkımıza söz veriyoruz. Her türlü siyasal etkiden arındırılmış adil bir yargı kurmak temel hedeflerimiz arasındadır ve bunu gerçekleştireceğiz.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

enginkemalkastılmış :

vatan partiliyim ben engin kermal katılmış bayburtluyum

eras :

i̇leri(!) demokrasi ve hukuk(!) devleti olan yerlerde bu tür sonuçlar doğaldır.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar