banner864

İşçi Partisi sendromu 12 Şubat 2014, 20:25

İşçi Partisi üyesi olduğu gerekçesiyle CHP'nin Kadıköy Belediye Başkanlığı adaylığını iptal ettiği AKUT Başkanı Nasuh Mahruki, CHP yönetimine tepki gösterdi. Ulusal Kanal'a konuşan Mahruki, önce adaylık teklif edildiğini daha sonra da iptal edildiğini belirtti. İşçi Partisi üyesi olmadığını söyleyen Mahruki, "ayrıca İşçi Partili olsam ne farkeder ki, bu anlayış çok yanlış" dedi.
 CHP'den önce Kadıköy Belediye Başkan Adaylığı teklifi alan daha sonra da İşçi Partisi üyesi olduğu gerekçesiyle adaylığı iptal edilen AKUT Başkanı Nasuh Mahruki Ulusal Kanal'a konuştu. Mahruki görüşmelerin perde arkasını anlattı.

İşçi Partisi üyesi olmadığını söyleyen Mahruki, ayrıca İşçi Partili olmasının neyi değiştireceğini sordu.

AKUT Başkanı, CHP'nin son dönemdeki tartışmalı adaylar ile kan kaybetmeye başladığı belirtti.

Öte yandan adaylık teklifini yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, konu ile ilgili kendi sitesinde bir açıklama yaptı. Oran , İşçi Partisi ile bir sorununun olmadığını, Nasuh Mahruki'nin adaylığının Parti Meclisi içindeki tartışmayı önlemek için geri çekildiğini ifade etti.

Haber: Deniz Adalı
Kamera: Fuat Şahin
ulusalkanal.com.tr


Yorumlar

TC.İBRAHİM TURAN :

sevgili mahruki kemalistsen göğsünü gere gere işçi partiliyim diyeceksin.işçi partili olursan vatanin milletin ailen kendin için olacaksin,zaman kaçak dövüşmek zamani değil,işçi partili değilsen git ozaman chpli ol belki bir daha ki seçimlerde seni aday gösterirler.

sydneyden turan :

sevgili mahruki simdiye kadar isci partisine gecmeliydin yinede gec kalmadin acele et.

mdd :

önemli olan işçi partili olup olmadığın değil, önemli olan atatürk'çü olman. işte bu y-chp yi rahatsız etti. y-chp nin politikası atatürk'süz chp=y-chp

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar