banner864

İşçi Partisi'nden AKP'ye Mısır uyarısı 11 Kasım 2014, 17:03

İşçi Partisi Dış İlişkiler Bürosu Başkanı Yunus Soner, parti olarak 6-9 Kasım arasında gerçekleştirdikleri Mısır ziyaretini Türk basınına anlattı.

Görüşmelerin çok olumlu geçtiğini belirten Soner, Mısır parlemontosunda bulunan partilerin de arasında olduğu 3 parti ile görüş birliğine vardıklarını söyledi.

Ziyaret kapsamında Mısır'da temsilcilik açtıklarını duyuran Soner, görüşmelerin Mısır basınında da geniş yer bulduğunu ifade etti.

Soner, İki ülkenin de ortak tehditlere maruz kaldığını belirtti.

Türkiye ve Mısır ilişkilerinin önemine dikkat çeken Soner, "İşçi Partisi olarak var olan sorunların çözümü için önemli bir adım attık" dedi.

Soner, Türkiye ve Mısır arasındaki gerginlik haberleri yapan basın kuruluşlarını eleştirdi, basının daha sağ duyulu davraması gerektiğini söyledi.


İki ülke arasındaki gerginliğin başka ülkelerin işine yaradığını vurgulayan Soner, AKP hükümetini Mısır konusunda daha olumlu davranmaya çağırdı.

Ziyaretin, İşçi Partisi'nin açıkladığı Batı Asya Birliği'nin kurulması kapsamında olduğunu belirten Soner, sıradaki çalışmalarını da aktardı.
Etiketler

Yorum Gönder