banner864

İşçi Partisi’nden Berkin açıklaması 12 Mart 2014, 10:50

İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Berkin Elvan’ın ölümü üzerine bir açıklama yaptı.
Açıklama şöyle:


"16 Haziran 2013 tarihinde evinden ekmek almak için çıktığı sırada polisin attığı gaz fişeği başına isabet ederek yaralanan Berkin Elvan’ı 11 Mart Salı günü sabah saat 07.00 sularında kaybetmiş bulunmaktayız. Henüz 15 yaşında olan Berkin Elvan 269 günlük hayat mücadelesinde polisin acımasızca saldırısına karşı büyük bir direniş göstermiştir. Berkin, yaşamının son dakikalarında ve son nefesini verdiği sıralarında, Okmeydanı’nda toplanan sevenlerinin üzerine gaz fişeği atmaya devam eden polise bizim polisimiz dememiz mümkün mü? Son nefesini veren bir çocuğa karşı hiç suçluluk duymadınız mı? Sizin attığınız gaz fişeğiyle ölen Berkin’e karşı hiç vicdanınız sızlamadı mı? İçişleri Bakanı Efkan Ala’yı ve İstanbul valisi Hüseyin Avni Mutlu’yu derhal istifaya davet ediyoruz. Verdiğiniz emirlerle Berkin’in ve Haziran Direnişinde vatanını, bayrağını, Cumhuriyetini savunan altı evladımızın kanına eliniz bulaşmıştır. Bunun hesabını vereceksiniz. Bu kahraman evlatlarımızın önünde saygıyla eğiliyoruz."

‘Yüreğimiz hep Berkin’le çarptı’

Önceki gün özgürlüğüne kavuşan İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Berkin Elvan’ın ölümüyle ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Yüreğimiz hep Berkin’le çarptı. Bundan sonra Berkin Elvan’ın bize bıraktığı dirençle birlikte yüreklerimiz çarpacak.”ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar