banner864

İşçi Partisi'nden Fransa'daki saldırıya tepki 07 Ocak 2015, 15:57


İşçi Partisi'nden Fransa'daki saldırıya tepki paylaşan: ulusalkanal
Fransa'nın başkenti Paris'teki mizah dergisi Charlie Hebdo'ya düzenlenen terör saldırısı sonrası Türkiye'den ilk tepki geldi. İşçi Partisi yazılı olarak yaptığı açıklamada yaşamını yitirenlerin ailelerine ve Fransız halkına başsağlığı diledi. Açıklamda, "yapılan insanlık dışı saldırıyı şiddetle lanetliyor" denildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Bugün öğlen saatlerinde Fransa’nın Başkenti Paris’te mizah dergisi Charlie Hebdo’ya uzun namlulu silahlarla yapılan saldırı sonucu, on iki Fransız yurttaşının yaşamını yitirdiğini üzüntüyle öğrendik.

Basın kuruluşlarından verilen bilgilere göre, saldırının gerekçesi olarak söz konusu mizah dergisinin Hazreti Muhammed’in karikatürlerine yer vermesi gösterilmektedir.

Hangi gerekçeye dayandırılmak istenirse istensin, yapılan insanlık dışı saldırıyı şiddetle lanetliyor, yaşamını yitirenlerin ailelerine, Fransa halkına başsağlığı diliyoruz.

Partimiz, bağnazlığa karşı Avrupa’nın da sahip olduğu çağdaş değerlerin savunucusudur. Bu değerlerin ülkemizde de egemen olması için mücadele yürütmektedir.

Genel Sekreterimiz Dr. Serhan Bolluk, beraberindeki heyetle, yapılan saldırı ile on iki yurttaşını yitiren Fransa’nın Ankara Büyükelçiliğini ziyaret ederek, başsağlığı dileklerini iletecektir."

ulusalkanal.com.tr


Yorum Gönder